Az Újpest öt perc alatt fordított, ismét Bardhi volt a nyerőember

Budapest – A Gyirmót továbbra is nyeretlen az OTP Bank Ligában.

Az újonc Gyirmót az eddig megszokott támadószellemében kezdte el a mérkőzést, ami ki is fizetődött. A 4. percben Nagy Olivér még elpuskázott egy ígéretes lehetőséget, azonban egy perccel később Máté János érkezett hajszálpontosan egy baloldali beadásra, és higgadtan lőtt Balajcza Szabolcs kapujába (0-1).

A folytatásban a lila-fehérek átvették a játék irányítását, de érezhető volt a tanácstalanság. Sokáig csak Enis Bardhi lődözte be a labdákat Lázok János fejét keresve, de a hazai védők rendre jobban jöttek ki a fejpárbajokból. Amikor az újpestiek ezt megunták, akkor távoli lövésekkel próbálkoztak, de nem sok sikerrel.

A hajrában egyenlíthettek volna a lila-fehérek, de a fiatal Pávkovics Bence fejesét bravúrral védte Sebők Zsolt. A lefújás előtt a semmiből még növelhette volna előnyét a Gyirmót, de Madarász ziccere nem sokkal gurult el a kapufa mellett, pedig már Balajcza Szabolcs is verve volt.

A második félidő újpesti nyomással folytatódott, de csakúgy, mint az első felvonásban egy ideig csak a beadások érkeztek kevés sikerrel. A 66. percben a „földön” egyenlítettek a lila-fehérek, miután Mohl Dávid kiugratását a múlt heti Vasas elleni meccs hőse, Enis Bardhi váltotta gólra (1-1).

A gyirmótiak szinte fel sem ocsúdtak a kapott gól után, máris átvette a vezetést az Újpest. A mérkőzés sokadik beadására ezúttal volt érkező Balázs Benjámin személyében, aki gyönyörűen bólintott, megszerezve első találatát lila-fehér színekben (2-1). A 73. percben eldöntötte a meccset az Újpest. A gólszerző Balázs Benjámin szerzett labdát a gyimróti kapustól Sebők Zsolttól, majd az érkező Bardhi elé tálalt, aki közelről az üres kapuba passzolt (3-1).

Az utolsó negyed órában a Gyirmót még próbálkozott, de már nem jelentett veszélyt az Újpest kapujára, így az újonc csapat ismét elvesztett egy mérkőzést, amit jól kezdett. A lila-fehérek két vereség után zsinórban a harmadik győzelmüket aratták a bajnokságban, és úgy tűnik, hogy a szurkolóknak sem kell félnie attól, hogy idén a kiesés ellen fog harcolni a csapat.

Újpest FC–Gyirmót FC Győr 3-1 (0-1). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)