Budapest – Vukmir: megtartanánk a harmadik helyet.
Amióta az MTK visszakerült az NB I-be, azóta a fővárosban rendre a Győr nyeri a bajnoki mérkőzéseket. A szép ETO-sorozat ellenére most a kék-fehér csapat tűnik az esélyesebbnek, mivel Garami József csapata jelenleg a harmadik helyen áll, míg a Rába-parti gárda csak a tízedik, ráadásul az ismert gondok mellett nem lehet könnyű készülni.
(fotó:rangado.hu)
„A győrieknek – a játékosok tudását tekintve – a dobogóért kellene harcolniuk. Ráadásul legutóbb kikaptak és nyilván ki akarják köszörülni a csorbát. Nem lehetett könnyű feldolgozni, hogy a Nyíregyháza a 95. percben szerzett góllal viszi el a három pontot az ETO Parkból. Meg akarjuk tartani a harmadik helyet, így mindent meg kell tennünk a győzelemért. Szeretnénk eljutni az Európa Ligába, és ehhez minden apróság hozzásegíthet bennünket” – árulta el Dragan Vukmir az MTK honlapjának.
Lipták sárga lapok, Kvilitaia sérülés miatt hiányzik majd az MTK ellen a Győrből, amely együttesnél két újoncot is avathat Miriuta László. A tervek szerint ugyanis a kezdőcsapatban kap helyett az U20-as válogatott belső védő, Nagy Ádám, és a középpályás Kerékgyártó Dávid is.
[video:https://youtu.be/b9W_lMbJq9o width:610]
OTP Bank Liga, 24. forduló
MTK – Győri ETO
Budapest, Bozsik József Stadion, 14.00. (tv: Duna)
Játékvezető: Solymosi Péter (dr. Varga Zsolt, Georgiou Theodoros)
Várható összeállítások:
MTK: Hegedüs – Baki, Vukmir, Vass, Vadnai – Thiam, Pölöskei, Kanta – Horváth, Torghelle, Csiki
Győr: Kamenár – Brdarovski, Lang, Nagy Á., Ibanez – Windecker, Kamber, Kerékgyártó, Pátkai – Koltai, Priskin