A Videoton Angyalföldön jelentkezett be a bajnoki címre

Budapest – Az újpestiek egy félidőnyi előnyt adtak a székesfehérváriaknak.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés, azonban az Angyalföldre kilátogató újpesti és székesfehérvári szurkolók bő húsz percig nem láthattak komoly helyzeteket. A hangulatra így sem lehetett panasz, a lila-fehérek és a sóstóiak is kitettek magukért.

Az első kapura tartó lövéséből a Videoton megszerezte a vezetést. Egy 21 méterről megítélt szabadrúgáshoz Danko Lazovics állt oda, és a sorfal mögé bemozduló Balajcza Szabolcs helyére visszalőtte a labdát a kapu bal oldalába (0-1). A székesfehérváriak rögtön a gól után növelhették volna előnyüket, azonban az Újpest kapusa hárította Filipe Oliveira ziccerét.

Azonban szinte alig tért magához Balajcza Szabolcs, máris megkapta a második gólt miután Géresi Krisztián higgadtan értékesítette a Feczesin Róberttől kapott kiugratást (0-2). A második Vidi gól után aktivizálta magát az Újpest, a sérüléséből visszatérő Balogh Balázs az év gólját lőhette volna, azonban Kovácsik Ádám gyönyörű mozdulattal kitornázta a pipába tartó tekerését. Ekkora már érezni lehetett, hogy ez nem a lila-fehérek napja, ezt Stopira a lefújás előtt meg is erősítette, miután átpörgette a kivetődő Balajcza fölött a Lazovicstól kapott labdát (3-0).

Az első félidő után úgy tűnt, hogy akár gólfesztivált is rendezhet a Videoton, azonban Nebojsa Vignjevics valamit nagyon jól csinálhatott a szünetben, mert a folytatásra egy teljesen más Újpest jött ki. Előbb Balog Balázs szerzett egy gólt, amit les miatt nem adott meg a játékvezető, majd Souleymane Diarra kísérletét hárította Kovácsik Ádám.

Az 54. percben megtört a jég és szépített az Újpest, miután Windecker József berobban Diarra baloldali beadására és a kapu jobb oldalába fejelt (1-3). Szinte a következő támadásból jött a lila-fehérek második gólja, Nemanja Andrics indítása után Souleymane Diarra lépett ki ziccerbe és higgadtan Kovácsik fölött a kapuba pörgetett (2-3).

Ekkor úgy tűnt, hogy akár az év mérkőzése is kikerekedhet a dologból, azonban némileg alábbhagyott az Újpest lendülete, amit a Videoton a 70. percben ki is használt miután Stopira baloldali bedobása után óriási kavarodás alakult ki az újpesti kapu előtt és a leggyorsabban eszmélő Pátkai Máté növelte csapata előnyét (2-4).

Az utolsó húsz percben az Újpest becsülettel próbálkozott, de a negyedik székesfehérvári gólt megtörte a lendületet. A 92. percben Enis Bardhi szabadrúgásgóljával még kozmetikázta az eredményt, de a Videoton megérdemelte a győzelmet, az Újpestnek meg ez egy jó lecke volt arról, hogy nem szabad átaludni egy egész félidőt.

Újpest–Videoton 3–4 (0–3). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!