A Puskás Akadémia nem bírt a címvédő Aalborggal

Budapest – A dánok korai góllal megnyerték az V. Penta Kupát.

Este hattól a Puskás Akadémia a dán Aalborg ellen játszotta a döntőt az V. Penta Kupán. A felcsútiak már a tizedik percben hátrányba kerültek, miután Ramkidle ziccere a kifutó Gundel-Takácsról visszapattant a dán támadóra, onnan a kapufára, majd harmadjára a hálóban kötött ki a labda (0-1). A 34. percben egyenlíthetett volna a PFLA miután Zsigmondot buktatták a tizenhatoson belül, azonban Magyari Szilárd balra tartó félmagas tizenegyesét a dánok kapusa, Jorgensen védeni tudta.

A második félidő rögtön Puskás Akadémia helyzettel kezdődött: Magyari szabadrúgása a felsőlécen csattant. A folytatásban azonban már az Aalborg fölénye érvényesült. Igaz, hogy több gólt nem szereztek a dánok, de végig kézben tartották a mérkőzést. Az utolsó pillanatban egyenlíthetett volna a PFLA: egy rövid felszabadítás után Mim lőtt ballal 14 méterről, a labda nem sokkal ment el a balkapufa mellett. Nem volt magas színvonalú döntő, de el kell ismerni, hogy a dánok megérdemelt győzelmet arattak.