A Paks csapatkapitánya szakította meg a Puskás Akadémia remek sorozatát

Windecker duplájával fordított Bognár György együttese.

A hétközi Konferencia Liga-selejtezőtől búcsúzó csapatok megmérkőztek egymással az NB I hatodik fordulójában.

Az első negyedóra végén Komáromi közel 30 méterről eleresztett lövése a kapuban kötött ki, 0-1. A Paks és a Puskás Akadémia is próbált gólhelyzeteket kialakítani, de a védelmek szervezetten működtek és odaértek az utolsó passzokra.

A második játékrész elején Osváth lőtt fölé, a másik oldalon Colley mellé. Az 55. percben VAR-vizsgálat után tizenegyest ítélt a játékvezető a Paksnak, Lenzsérrel szabálytalankodott Nissilä. A büntetőt Windecker higgadtan a kapuba gurította, 1-1. Pár perccel később egy szép hazai támadás végén a paksiak csapatkapitánya a az ötödik gólját szerezte az ötödik bajnokiján, 2-1. A 76. percben Haraszti lövését védte Markek. A hosszabbításban Duarte távoli lövése mellé gurult, nem jött össze az egyenlítés a Puskás Akadémiának.

A Paks visszavágott az áprilisban elszenvedett 5-0-s vereségért, a listavezető felcsútiak először kaptak ki a szezonban.

OTP Bank Liga, 6. forduló
PAKSI FC – PUSKÁS AKADÉMIA FC  2–1 (0–1)
Paksi stadion, v.: Pintér Csaba
Gól: Windecker (56., 11-esből, 60.) ill. Komáromi (15.)
Sárga lap: Zimonyi (28.), Kovács K. (36.), Nissilä (46.)
Paks: Simon – Lenzsér, Kovács K. (Osváth, a szünetben), Kinyik, Silye (Ötvös, 92.), Vas – Balogh, Papp (Vécsei, 85.), Windecker – Horváth K. (Böde, a szünetben), Zimonyi (Haraszti, 74.) Vezetőedző: Bognár György
PAFC: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Markgráf (Soisalo, 52.) – Szolnoki (Plsek, 80.), Nissilä (Duarte, 68.) – Komáromi (Kerezsi, 79.), Levi, Nagy Zs. – Colley (Puljic, 67.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Bognár szerint végig uralta a meccset a Paks, Hornyák egy sérülés miatt mérgelődött