A Hali az első félidőben padlóra küldte a Diósgyőrt

Sopron – Mészöly Géza taktikája nagyon ült a DVTK ellen.

Két középcsapat, a fordulót megelőzően egymástól mindössze egy pontra álló – a vendég csapat gyűjtött több egységet – Haladás és DVTK csapott össze a szombathelyi gárda ideiglenes otthonában, a soproni Városi Stadionban az OTP Bank Liga 5. fordulójában.

A Haladás ehhez képest már az első játékrészben eldöntötte a legfontosabb kérdéseket. Már a harmadik percben vezetéshez jutott a Hali a lesvonalban helyezkedő, közelről gólt szerző David Williams góljával, amely rá is nyomta a bélyegét a mérkőzésre.

Ezt követően ugyanis a szombathelyi csapat kontrákra rendezkedett be, Mészöly Gáza taktikája pedig nagyon ült ezen a napon. A 21. percben ugyanis egy kontra végén Németh Márió megduplázta az előnyét a hazai együttesnek, majd hiába szépíthetett volna a DVTK, a 43. percben el is dőlt a találkozó. Megint kontra végén, ezúttal a fiatal Rácz Barnabás volt eredményes.

Ez pedig azt jelentette, hogy a Haladás háromgólos előnnyel vonult az öltözőbe a Diósgyőr ellen, ami több volt mint hidegzuhany a miskolci csapat számára. A Hali szurkolók öröme sem lehetett teljes, mivel sérülés miatt Király Gábort le kellett cserélni a félidőben.

A második játékrész elején mindent egy lapra tett fel a DVTK, támadólag lépett fel, de a Haladás kiválóan játszotta a kontrajátékát, és védekezésben sem hagyott ki, így nem jött össze a gyors szépítés.

A végén maga a szépítés viszont legalább összejött a második játékrészben már sokkal jobban játszó Diósgyőrnek, ám Lipták Zoltán fejesgólja csak a szépségtapasz volt, a Haladás teljesen megérdemelten tartotta „otthon” a három pontot.

Haladás-DVTK 3-1 (3-0). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!