A Győrt megverve harcol az MTK a dobogóért

Budapest – Fordulatos mérkőzésen győzött a Garami-csapat.

Fordulatos mérkőzésen győzte le a dobogóért harcoló MTK a becsületből futballozó Győrt. Döcögősen indult a mérkőzés, de az első félidő derekán történt gólváltás után élvezetes lett a mérkőzés. A második gól előtt hibázott a vendégek védelme, a harmadik lövési kísérletből született meg a győztes találat.  Élő beszámoló: Nincsenek túl sokan a Bozsik-stadionban, egyelőre ismerkednek egymással a felek. A fővárosiak próbálnak irányítani, igyekeznek kihasználni azt, hogy Lipták és Rudolf hiányzik a vendégeknél. Az első nyolc percben egyik oldalon sem volt helyzet, az első lehetőség Baki előtt adódott, de szöglet után, 6 méterről, mellé fejelt. Az eset után kidőlt a kapunak a hálótartó vasa, de kis szünet után folytatódhatott a meccs. Garami Józsefnek szinte egyből cserélnie is kellett kényszerű okokból: Kanta meghúzódott, Hajdú váltotta. A mezőnyben sok a pontatlan átadás, emiatt 20 perc játék után sem lehet újabb helyzetekről írni. A 23. percben viszont felpörögtek az események. Pölöskei lőtt 15 méterről, de a védőkről szögletre pattant a labda, pár pillanattal később Kamenár védte bravúrral Vadnai közeli lövését. Pölöskeinek a 28. percben, szabadrúgásból szerzett gólja viszont kárpótolhatta a meccset nézőket az addigi unalomért. A középpályás 28 méterről bikázott a kapu jobb oldalába, 1-0! Hat perccel később Priskin is remek gólt szerzett, a jobbösszekötő helyéről, nehéz szögből, az ötös jobb sarkáról bikázott a jobb felső sarokba, 1-1! Az egyenlítés után lendületben maradt a Győr, Ibanez beadása után Windecker fejelt 4 méterről kapura, Vadnai kezét érve akadt el a labda az MTK játékosában. Ibanez szögletből is majdnem gólt szerzett, de Hegedűs kiütötte a léc alá tartó labdát. A két szép gól és a játékrész vége felé lévő helyzetek miatt nagyot javult a színvonal. Szünet! A pihenő alatt Poór váltotta Vadnait. Jó iramban kezdődött el a második félidő, férfiasan küzdenek a játékosok. Az MTK volt a kezdeményezőbb és ennek meglett az eredménye az 59. percben, amikor Torghelle beadása után Csiki elé pattant a labda két lövési kísérlet után (Baki, Thiam), a támadó végül 6 méterről helyezett a kapuba, 2-1! A vezetés ismételt megszerzése jó hatással van az MTK-ra, a fővárosiak Horváth lövése után majdnem kettőre növelték az előnyüket. A legvégén mindent megtettek a győriek az egyenlítésért, Mervó ziccerét Hegedűs bravúrral hárította, de az eredmény már nem változott. S. Z.   MTK-Győr 2-1 Bozsik-stadion, 500 nézőJátékvezető: Solymosi MTK: Hegedűs – Thiam, Baki, Vukmir, Vadnai (Poór, 46.) – Vass, Kanta (Hajdú, 11.), Pölöskei – Horváth Zs., Torghelle, Csiki (Bese, 91.)Győr: Kamenár – Brdarovski, Nagy Á, Lang, Ibanez – Koltai (Mervó, 79.), Pátkai, Windecker, Kamber (Mayer 65.)., Kerékgyártó (Stevanovic, 54.) – PriskinSárga lap: Vukmir (50.), Lang (28.)G.: Pölöskei (28.), Csiki (59.) ill. Priskin (34.)