11-es: nem hallgattak az Újpest játékosai a vezetőedzőre

Elmaradt felelősségvállalások!

Bőven volt érdekes jelenetekben részünk a péntek esti Újpest-Kecskemét (1-2) mérkőzésen.

Az egyik fontos mozzanat volt, amikor a 79. percben Simon Krisztiánt Guiseppe Borello váltotta. A 81. percben Katona Bálint kettőre növelte a vendégek előnyét (a 90+14. percben Abdoulaye Diaby szépített), majd a 90+1. percben Varga Bence fellökte Borellót, az Újpest 11-eshez jutott.

Amit végül a sértett végzett el, de Varga a bal alsó irányába lőtt labdát fejjel hárította, majd a kipattanóból Nemanja Antonov gyengére sikerült löketét is.

Az eset után Vargát hordágyon vitték le a pályáról, a Kecskemét róla és másik, szintén kórházi kezelésen átesett játékosa állapotáról már hivatalos bejelentést is tett.

A 11-es elvégzése előtt viszont úgy tűnt, az Újpest játékosai nem tudják eldönteni, hogy ki végezze el. Az esetről Milos Kruscsics, az Újpest vezetőedzője a következőket mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón:

„Ez az egyetlen eset, amit fel kell rójak a játékosaimnak. Nem értem, miért olyanra bízzák, aki éppen csak beszállt, és az elmúlt három hétben alig edzett. Hiába kiabáltam a pálya széléről, nem hallgattak rám. Bizonyos játékosok nem vállalnak elég felelősséget.”

A lefújás után egyébként Csongvai Áron, a hazaiak csapatkapitánya egyből Vargához sietett és jobbulást kívánt neki!

A következő körben az Újpest a DVSC vendége lesz, míg a Kecskemét a Kisvárdát fogadja.