ZTE-DVSC: Dzsudzsák betalált, megszakadt a Loki rossz sorozata

Először nyert idegenben a Loki az idei szezonban.

Az NB I tizennegyedik fordulójában a tabella 5. helyén álló Debrecent a 10. Zalaegerszeg látta vendégül.

Az első félidőben a játék a pálya közepén zajlott, a csapatok próbálták feltörni a jól szervezett védelmeket. A ZTE a 38. percben megszerezte a vezetést: Mance forgolódott a tizenhatos sarkánál, a középre gurítása után Croizet lőtte a hálóba a labdát, 1-0.

A második félidőt a Loki kezdte jobban, a 11. percben egy lecsorgó labda után Dzsudzsák higgadtan lőtt Dombó kapujába, 1-1. Pár perccel később megint a DVSC csapatkapitánya eresztett meg egy lövést, ám ezúttal a ZTE kapusa hárítani tudott. A 68. percben Oliveira jobb oldali beadását Várkonyi a saját kapujába rúgta, 1-2. A hajrában több lövőhelyzetet is kialakítottak a zalaegerszegiek, de egyik próbálkozás sem talált kaput.