nb1.hu

Újpest-FTC: örülhetnek az újpesti drukkerek, bosszankodhatnak a ferencvárosi szurkolók

Fontos közleményt adtak ki a lila-fehérek.

Az NB I 15. fordulójában az Újpest majd a Ferencvárost fogadja. A mérkőzést december első napján rendezik meg a Szusza Ferenc Stadionban. A lila-fehérek a hivatalos oldalukon arról számoltak be, hogy a Derbitől kezdve a C-szektor ismét az újpesti drukkereké lesz.

„A Tábor korábbi helyén, a Mildenberger utca felőli kapu mögötti lelátó nagyobb részét is újpesti szurkolók foglalhatják el a Derbitől kezdve. Az átalakításoknak köszönhetően a vendégszektor kisebb lett, így a lila-fehér fanatikusok akár 1417 db jegyet is válthatnak a C-szektorba” – olvasható a IV. kerületi klub közleményében.

A biztonság érdekében több módosítás is történt, például a hazai és vendégszektorok közötti elválasztás megfelelő méretű pufferszektorokkal történt meg. Emellett a vendégszektor körül tűzbiztos átdobásgátló hálót feszítettek ki.

„A lelátó alatt szintén megvalósult a hazai és a vendégoldal fizikai elválasztása, méghozzá megfelelő magasságú vaskerítések (2,2 méter) telepítésével. Itt a távolság 14 méter, és átdobásgátló hálóval védett. Az „új” hazai szektor beléptetését szolgálva megnyitásra került a VI. kapu, amely fizikailag kiválóan el van választva a vendég (Labdarúgó utca felőli) beléptetési ponttól, hiszen ez is a Mildenberger utca felőli (V. kapuhoz is vezető) beléptetési ponton keresztül érhető el. Ezen kívül a biztonsági szolgálat, valamint a rendőrség élőerővel is biztosítja a két oldal közötti átjárhatóság megakadályozását, az ott helyet foglaló nézők biztonságát” – áll a kommünikében.

Az ulloi129.hu számítása szerint 645 szurkoló lehet a vendégszektorban.

A Ferencváros jelenleg az első helyen áll az NB I-ben, míg az Újpest a 6. pozíciót foglalja el.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC