Újpest-DVTK: csak néhány pillanatig tartott a diósgyőriek öröme

Kiállítás és érvénytelenített gól is színezte a meccset.

Sok nézőt vonzott az Újpest-DVTK bajnoki, amit szombat délután rendeztek meg a Szusza Ferenc Stadionban. Az újpestiek arra készültek, hogy zsinórban harmadszor nyernek az NB I-ben, míg a diósgyőriek abban bíztak, hogy a veretlenségi szériájuk folytatódik. A vendégek a mai találkozót megelőző három fellépésükön nem kaptak ki.

Nem lehet azt állítani, hogy az első félidőben sorjáztak a helyzetek… A játékrész derekán egy kisebb kakaskodást figyelhettek a drukkerek, szerencsére viszonylag hamar megnyugodott mindenki. A szünethez közeledve Horváth Krisztofertől láthattunk egy ígéretes lövést, de Sentic kitenyerelte a labdát.

A térfélcserét követően Gera maradt lent egy ütközés után a földön. Ijesztő jelenet volt, de szerencsére folytathatta a mérkőzést a diósgyőriek egyik kulcsembere. Ezt követően Piscitelli kapott vastapsot, mivel a lila-fehérek kapusa Holdampf közeli fejesét óriási bravúrral hárította. Nem sokkal később az olasz kapus sem tudott segíteni, mivel Gera gólt szerzett. A diósgyőri öröm tiszavirág-életű lehetett, hiszen a VAR szabálytalanságot látott, ezért maradt a 0-0.

A hajrának tíz emberrel vághatott neki a hazai együttes, mivel Lacoux megkapta a második sárgáját. Az emberfórral nem éltek a diósgyőriek, így remivel végződött az ütközet.

A következő fordulóban az Újpest az ETO FC Győrt fogadja, míg a DVTK a Zalaegerszeget látja vendégül.