U18: küzdelmes játék, ötperces rövidzárlat

A magyar U18-as válogatott felkészülési mérkőzésen 3-2-re kikapott Ausztria U18 ellen.

Felkészülési mérkőzést játszott Magyarország U18-as válogatottja Telkiben, Ausztria U18 ellen.

A fiatalok lendületesen kezdték a találkozót, a 11. percben ferencvárosi akciót láthatott a közönség: Szabó Szilárd kapott egy remek indítást a bal szélen, a beadását Varga Zétény fejelte a hálóba, 1-0. Utána kicsit magukra találtak az osztrákok és átvették az irányítást, de remekül védekeztünk. A 31. percben egy vendég pontrúgást követően a sorfalról lepattanó labdát Jakob Zickler vágta a hálóba, 1-1. Sajnos két percen belül ismét gólt kapott a magyar válogatott, Tarik Brkics száguldott végig a bal szélen és a rövid felsőbe rúgta a labdát, 1-2. Három perc elteltével szinte ugyanonnan érkezett egy rakéta, Marijan Österreicher növelte a vendégek előnyét, 1-3.

A második játékrészben átvettük az irányítást és több kimaradt helyzet után az 53. percben Bogdán Hunor szépített, 2-3. Utána kiegyensúlyozott játék volt jellemző, komolyabb helyzetek nélkül. Az utolsó percekben a magyar fiatalok uralták a játékot, több lehetőségünk is volt az egyenlítésre, de a lövések elkerülték a vendégek kapuját.

Magyarország U18 – Ausztria U18  2-3 (1-3)
Gólszerzők: Varga (11.), Bogdán (53.) ill Zickler (31.), Brkics (33.), Österreicher (36.)