Tovább tart az óriási mélyrepülés: kiütötte a Vidit a DAC

A DAC felkészülési meccsen 5-0-ra verte szombaton kora este az új szezonban az első találkozóját játszó Fehérvár FC-t a Sóstói Stadionban.

A dunaszerdahelyeiek a 17. percben Kacer góljával szereztek vezetést, majd az első félidő végén a magyar válogatott középpályás, Kalmár Zsolt duplázta meg az előnyt.

A második félidő első percében a korábban a Ferencvárosban is megforduló Ammar Ramadan talált be, majd a 60. percben duplázott, a végeredményt pedig Trusa állította be a 79. percben – ekkor már a fiatalok kaptak lehetőséget a Vidiben.

Bartosz Grzelak hiába küldött pályára erősnek látszó kezdőcsapatot (benne a két új igazolással, Spandler Csabával és Franck Bambockkal, valamint a kölcsönből visszatérő Zeke Márióval), az előző idény végén az NB I-ben épphogy bennmaradó fehérváriak problémái nem szűntek meg, sőt…

Eredmény (a DAC honlapjának közlése alapján):

Fehérvár FC – DAC 1904 0-5 (0-2)

Fehérvár: Kovács (46. Rockov) – Csongvai (46. Kiss), Larsen (61. Húsvéth), Spandler (61. Ódor), Zeke (46. Bedics) – Bambock (46. Kovács), Pinto (46. Ambach) – Kastrati (46. Menyhárt), Houri (61. Kecskés), Schön (46. Pető) – Katona (46. Tóth). Edző: Bartosz Grzelak
DAC: Veszelinov – Pinto (61. Leginus), Kaša (74. Urblík), Brunetti (46. Risvanis), Andzouana (46. Mendez) – Dimun (46. Vitális), Káčer (61. Szolgai), Kalmár (74. Trusa) – Veselovský (61. Riquelme), Krstović (46. Záhradník, 83. Csóka), Ramadan (74. Čermák). Edző: Adrian Guľa.

Gólszerzők: 16. Káčer 0-1, 41. Kalmár 0-2, 46. Ramadan 0-3, 60. Ramadan 0-4, 78. Trusa 0-5