Ismét egyesével értékeltük a válogatott játékosainak a teljesítményét.
A Hollandiától elszenvedett, szombati 4-0-s vereség után nem sikerült győzelemmel búcsúznia az évtől a magyar válogatottnak a Németország elleni Nemzetek Liga-mérkőzésen, 1-1 lett a végeredmény. Marco Rossi csapata viszont ismét bizonyította, hogy képes talpra állni egy ilyen fájdalmas kudarc után. És ez mindenképpen biztató jel a jövőre nézve.
Marco Rossi mindössze egyetlen változtatást eszközölt a hollandok ellen kezdő csapathoz képest: a sárga lapos eltiltását letöltő Fiola Attila visszakerült Balogh Botond helyére. Ezzel szemben Julian Nagelsmann alaposan felforgatta csapatát. A bosnyákok ellen 7-0-ra győztes kezdőből mindössze Joshua Kimmich és Robert Andrich maradt a kezdő tizenegyben, ezzel tartva magát a mérkőzés előtti ígéretéhez, miszerint több, eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosnak is bizonyítási lehetőséget ad. A 61. percben azonban becserélte három legjobb játékosát, ezzel is jelezve, hogy győzni szeretnének.
A mérkőzésen látottak alapján a magyar válogatott több poszton is biztató teljesítményt nyújtott. A védelem szervezettsége, a középpálya harciassága és a támadók helyenként látványos megmozdulásai mind azt mutatják: a válogatott játékosai képesek voltak feldolgozni az amszterdami csalódást.
Most következzék az 1999-ben megalapított NB1.hu Osztályozónaplója, amelyben azokat a játékosokat értékeljük, akik legalább 30 percet a pályán töltöttek.
Dibusz Dénes 7
Szerencsére most nem volt annyi dolga, mint szombaton Amszterdamban. Gosens 13 méteres, jobb alsóra célzott lövésénél kellett először védenie az 50. percben. A kapott gól előtt bravúrral hárított, ami utána történt, arról nem tehetett. Lábbal végig magabiztos volt, ami a modern fociban elengedhetetlen egy kapustól.
Fiola Attila 6
Hatékonyabban játszott, mint Balogh Botond szombaton Hollandia ellen. Az összehasonlítás azonban valahol igazságtalan, hiszen a német válogatott nem volt annyira kreatív, mint amszterdami ellenfelünk. Fontos tisztázásai voltak, bár a földön több párharcot is megnyerhetett volna.
Willi Orbán 6
A szemünk látta és a statisztika is bizonyítja, hogy jól irányította a védelmet, blokkolt lövéseket, két fontos párharcot megnyert a földön és a levegőben is. Utóbbiból egyet veszített el, amikor Schlotterbeck 3 méterről kapura fejelt a gólunk előtt. Bár összességében jól játszott, egy középső védő pozíciójában az egyetlen elvesztett fejpárbaj is döntő jelentőségű lehet. Ez a hiba a 7-es osztályzatba került.
Dárdai Márton 7
Az első félidőben két hatalmas mentése volt becsúszva veszélyes német támadásoknál. Bele sem merünk gondolni, mi történt volna akkor, ha ezeket nem hajtja végre. Veszélyes keresztlabdát küldött az ötös elé, amiről Nego éppen csak lemaradt. Később még jobban jeleskedett egy hosszú labdával, amikor Varga Nagy Zsolt elé csúsztatott. Erről viszont még majd részletesebben is írunk ebben az értékelésben. A második félidőben is igyekezett masszív maradni. A közvetlen védelemből ő játszott a legjobban.
Loic Nego 5
Sokkal lendületesebb volt, mint Hollandia ellen, méghozzá az egész mérkőzésen. Az előre irányuló játékába azonban belecsúsztak bosszantó pontatlanságok. Cseréje ennek és a fokozatos fáradásának is betudható volt. A németek három legjobb játékosának becserélése után kellett a friss erő.
Nikitscher Tamás 5
Nem az ő feladata a játék szervezése és színesítése, ezt most sem tette, nem is próbálkozott ilyesmivel. Pontosan passzolt és tartotta pozícióját, de őt sem véletlenül hívta le a szövetségi kapitány a németek hármas cseréje után.
Schäfer András 7
Bár nem ő volt a legpontosabb passzolók egyike, rengeteget dolgozott. Labdaszerzésből jeleskedett, gólt is szerezhetett volna. Sokat futott, kellemetlenkedett, bizonyítva, hogy nemcsak a magyar válogatott kezdőcsapatában, de a Bundesligában is joggal állja meg a helyét az Union Berlin játékosaként.
Folytatja-e a magyar válogatott élén Marco Rossi szövetségi kapitány?
Nagy Zsolt 6
Érkeztek beadások az oldaláról a kapunk elé, de hozzáállásával nem volt gond. Jobban játszott, mint Hollandia ellen, pedig az ő oldalán voltak veszélyesebbek a németek. Az első félidőben Dárdai remek indítása és Varga tökéletes csúsztatása után gólt is szerezhetett volna.
Sallai Roland 6
Aktív volt, az első félidőben két lövése is volt. Az egyik nagyon célt tévesztett, a második, blokkolt próbálkozása után került Schäfer elé a labda, akinek lövését bravúrral hárította Nübel. Varga Barnabást is önzetlenül hozta helyzetbe a második félidőben. Kreativitása mindig veszélyt hordoz magában. Picivel később akrobatikus mozdulattal próbált gólt szerezni.
Szoboszlai Dominik 8
A statisztikai alapokon ítélő honlapok szerint a magyar válogatott legjobb játékosa volt. Ebben egyetértünk velük. A SofaScore szerint csak Felix Nmecha volt jobb nála: csapatkapitányunk 8-as, a németek játékosa 8,1-es osztályzatot kapott. Végig aktív volt, igazi karmesterként viselkedett és teljesített. Még szögletből is veszélyeztetett. Hanyag tizenegyesével (emiatt kapott eggyel magasabb érdemjegyet) hadat üzent az xG lelkes híveinek, akik meg vannak győződve arról, hogy előre ki lehet számítani mindent a fociban, amivel egyébként megölnék állítólagos kedvenc játékukat. Nübel rájuk hallgatott, amikor elvetődött jobbra, mert eddig oda rúgta a tizenegyeseit. Csapatkapitányunk mellett az xG-s arcoknak is köszönjük, hogy kiegyenlíthettünk.
Varga Barnabás 6
Kevés jó labdát kapott, de amikor igen, akkor élt a lehetőséggel. Nagy Zsoltot remek csúsztatással hozta játékba, sarokkal is próbálkozott a gólszerzéssel. Ígéretes lövése is volt, miután Schäfer labdát szerzett és összejátszott Sallaival, de Nübel ekkor bravúrral védett. Hazabeszélünk, mert magyarok vagyunk és azok is maradunk: megérdemelte volna, hogy gólt szerezzen.
Nemzetek Ligája, A divízió
3. csoport, 6. forduló:
Magyarország-Németország 1-1 (0-0)
Puskás Aréna, 60 ezer néző, v.: Duje Strukan (horvát)
gólszerzők: Szoboszlai (99., 11-esből), illetve Nmecha (76.)
sárga lap: Gera D. (87.), Schäfer (94.), illetve Schlotterbeck (57.), Wirtz (72.), Andrich (94.)
Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. – Nego (Gera D., 65.), Nikitscher (Kata, 65.), Schäfer, Nagy Zs. (Schön, 82.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 82.) – Varga B. (Gruber, 89.)
Németország: Nübel – Kimmich (Gosens, a szünetben), Koch, Schlotterbeck, Henrichs – Nmecha, Andrich – Sané (Kleindienst, 80.), Brandt (Havertz, 61.), Führich (Musiala, 61.) – Gnabry (Wirtz, 61.)