A kapus csapata tényleg egyre nagyobb bajba kerül.
Továbbra sem tudni biztosan, hogy hol folytatja pályafutását Szalai Attila. A magyar válogatott védője eddig 46 alkalommal lépett pályára a nemzeti csapatban, és két gólt szerzett. Szaúd-Arábiában nem mutat javulást Szappanos Péter csapatának teljesítménye: az Al-Fateh továbbra is gyengén szerepel.
Belgium és Németország
A Hungarian Football Xtra információi szerint a Standard Liège jelenleg azon dolgozik, hogy kölcsönvegye Szalai Attilát a TSG Hoffenheimtől a szezon végéig.
A Standard tíz alkalommal nyerte meg a belga bajnokságot, legutóbb a 2007–2008-as és a 2008–2009-es szezonban. Emellett nyolcszor hódította el a Belga Kupát, és négyszer a Belga Szuperkupát. Nemzetközi szinten a klub legnagyobb sikere az 1981–1982-es szezonban elért KEK-döntő, ahol a Barcelona ellen 2–1-es vereséget szenvedett. A csapat hazai mérkőzéseit a Stade Maurice Dufrasne-ban, közismert nevén Sclessinben játssza, amely 27 670 fő befogadására alkalmas.
A klub a 16 csapatos belga élvonalban jelenleg a 10. helyen áll. A legutóbbi mérkőzéseken a következő eredményeket érték el:
- december 26.: KV Mechelen – Standard de Liège 0-0
december 22.: Standard de Liège – KAA Gent 0-1
december 14.: Beerschot – Standard de Liège 0-0
december 7.: Standard de Liège – OHL 1-1
Következő mérkőzésük 2025. január 10-én lesz a KV Kortrijk ellen, hazai pályán.
Szaúd-Arábia
A szaúdi élvonalbeli bajnokság (Pro League) 14. fordulójában az Al-Fateh 2–1-re kikapott az Al-Vehdától. Szappanos Péter végigvédte a találkozót a sereghajtó csapatban, amely sorozatban a 12. bajnokiján maradt nyeretlen. Az al-ahszai gárda szűk fél óra alatt kétgólos hátrányba került, és bár a második félidőben szépített, egyenlíteni nem tudott.