Csoboth Kevin beállt, és csodagólt lőtt Svájcban

Szabó Levente parádés emelés után volt eredményes.

A St. Gallen 2-1-re vezetett a harmadosztályú Paradiso otthonában a Svájci Kupában, amikor a 65. percben az élvonalbeli vendégcsapatba beállt Csoboth Kevin. A magyar válogatott szélső a 87. percben helyzetbe került, és jobb lábbal tökéletesen csavart a bal pipába.

Csapata ezzel 3-1-re nyert, és bejutott a kupa nyolcaddöntőjébe.

Az Európa-bajnokságon a skótok elleni Eb-csoportmeccs 100. percében gólt szerzett támadó augusztus 6-án igazolt Újpestről Svájcba.

A svájci Super League-ben eddig kétszer kapott lehetőséget, a Grasshoppers elleni 1-0-ra megnyert és a Lugano elleni (1-1) döntetlenre végződött találkozókon is a második félidőben cserélték be.

Szintén eredményes volt a magyar légiósok közül Szabó Levente. A Bundesliga II-ben szereplő Braunschweig a Darmstadt otthonában lépett pályára, Szabó az 58. percben állt be csereként, és a 86. percben volt eredményes.

Az alavonalról kapott átadás után az ötösről remekül perdített kapura a magyar játékos. Kérdésesnek tűnt, átment-e a labda a gólvonalon, de a bíró egyértelműen a kezdőkör felé mutatott.

A Braunschweig négy vereség után először tudott pontot szerezni a bajnokságban.

A német Bundesliga magyaros rangadóján Gulácsi Péter védte az RB Leipzig kapuját, Willi Orbán eltiltása miatt nem játszhatott. A vendég Union Berlinben Schäfer Andrást a 81. percben lecserélték.

Bolla Bendegúz végig a pályán volt a Rapid Wienben, amely az osztrák Bundesliga legutóbbi fordulójában, idegenben 1-1-et ért el a Wolfsberger vendégeként.

RB Leipzig – Union Berlin 0–0
Leipzig: Gulácsi Péter végig védett, Willi Orbán eltiltását tölti
Berlin: Schäfer András a 81. percben lecserélték