A szövetségi kapitány mellett a játékos is megszólalt döntése kapcsán.
A Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalosan is megerősítette, amiről az NB1.hu korábban beszámolt: a német-magyar kettős állampolgárságú Dárdai Bence a magyar válogatottat választotta. A Wolfsburg középpályása a Marco Rossi szövetségi kapitánnyal történt találkozót követően döntött úgy, hogy a jövőben a magyar válogatottban szerepel.
Döntött a legifjabb Dárdai, a magyar válogatottat választotta
Köztudott, hogy Rossi és stábja a korábbiakban is folyamatosan figyelte Dárdai Bence teljesítményét. A szövetségi kapitány már beszélt is arról, hogy amennyiben a feltételek adottak lesznek, számolni fog a játékossal a nemzeti csapat keretének összeállításakor.
„Nagyon örülök, hogy Bence csatlakozik hozzánk” – fogalmazott Marco Rossi az mlsz.hu-nak. – „Régóta pontosan tudjuk, milyen potenciál rejlik benne, de időt akartunk adni neki, hogy az új csapatába zavartalanul be tudjon illeszkedni, és hogy fiatal játékosként ezt a nehéz és roppant felelősségteljes döntést nyugodtan és magabiztosan tudja meghozni. A rendkívül pozitív személyes beszélgetésünket követően Bence készen áll rá, hogy csatlakozzon hozzánk. Fiatalon majdnem mindig 10-esként játszott, majd később lett középpályás, 8-asként és 6-osként is játszott már, főként utóbbi pozícióban számolunk vele mi is. Nagyon jól lát a pályán, mindkét lábával nagyon ügyes és rendkívül technikás, nyugodt, higgadt labdarúgó. Biztos vagyok benne, hogy nagy hasznára lesz a csapatnak.”

Dárdai a testvéreitől már sokat hallott a Puskás Aréna atmoszférájáról
Az U17-es Európa-bajnok játékos döntését követően az MLSZ megindította az ilyenkor szükséges adminisztratív eljárást a FIFA-nál, amely 2025. február 21-én engedélyezte, hogy Dárdai Bence a jövőben a magyar válogatott játékosa legyen.
„A szövetség honlapja a Wolfsburg játékosát is megszólaltatta, aki már alig várja, hogy bemutatkozhasson magyar színekben. Nagyon örülök, hogy a jövőben a magyar válogatottat erősíthetem – mondta Dárdai Bence. – Izgatottan várom a közös munkát, melynek során mindent meg fogok tenni, hogy az első pillanattól kezdve a lehető legnagyobb hasznára legyek a csapatnak, és persze az első hazai mérkőzést is nagyon várom, hiszen a testvéreimtől már sokat hallottam róla, hogy a Puskás Arénában mindig fantasztikus atmoszféra fogadja a válogatottat.”