A Gyirmót vezető gólja után egy merőben más mérkőzés bontakozott ki.
A Merkantil Bank Liga 11. fordulójának záró találkozóján a Gyirmót és a Vasas rendkívül küzdelmes összecsapást vívott egymással. A vendégcsapat hátrányból fordítva aratott győzelme a megfelelő mentális hozzáállásuknak volt köszönhető – az a hozzáállás, amelynek hiánya az elmúlt években gyakran akadályozta a sikereiket.
Csapatok felkészülése
A két csapat eltérő előjelekkel várta a hétfő esti rangadót. A Gyirmót az előző fordulóban 6-4-es vereséget szenvedett az éllovas Kisvárda otthonában, ám ennek ellenére is az élmezőny tagja maradt. A Vasas, Pintér Attila vezetésével, három vereséggel indította a korábbi szövetségi kapitány irányítása alatti korszakot, azonban az előző fordulóban megtört a jég, és a piros-kékek hazai pályán 2-1-re legyőzték a BVSC-t.
A kezdő sípszó előtt a Gyirmót részéről nem merült fel hiányzók problémája, míg a Vasas több játékosát kénytelen volt nélkülözni. A szezon eddigi teljesítményei alapján közülük egyedül Tóth Milán távolléte jelenthetett komolyabb problémát, hiszen az angyalföldi támadó az előző tíz mérkőzésen hét gólt szerzett. Ezen a mérkőzésen azonban öt sárga lap miatt eleve nem léphetett volna pályára. Továbbá az NB1.hu a Vasasnál is korábban jelezte, hogy sérülése miatt heteken át nem léphet pályára.
Súlyos csapás a Vasasnál: hosszabb kihagyás várhat a leggólerősebb támadóra
A mérkőzés alakulása
A mérkőzés színvonalát tekintve két részre osztható. Az első félidő eseménytelenül telt, kevés érdemi megmozdulással, míg a második félidőben fokozatosan feljavult a játék, amelyhez nagyban hozzájárultak Pintér Attila jól időzített cseréi.
A pályán lévő játékosok mindannyian maximális elkötelezettséggel és lelkesedéssel játszottak, ami az elmúlt években gyakran hiányzott a Vasas játékából. Most azonban az angyalföldiek az utolsó két mérkőzésen is bebizonyították, hogy komoly változások történtek a hozzáállásukban – mindkét meccsüket megnyerték.
A hétfő esti Vasas-sikerből kulcsszerepet vállalt magára Urblík József, aki a piros-kékek legelkötelezettebb és legjobb teljesítményt nyújtó játékosa volt.
Fordulópontok és döntő pillanatok
A 64. percben azonban még a hazaiak szereztek vezetést: Ugrai 28 méterről kapura lőtt, a labda Kiss Ágostonról Horváth Rajmund elé pattant, aki kihasználta a kapus hibáját, és 11 méterről a kapuba talált (1-0).
A 70. percben Pintér Attila kettős cserét hajtott végre, ami fordulópontot jelentett a mérkőzés menetében. Kapornai Bertalan és Cseke Benjámin helyére Németh Barnabás és Hidi M Sándor érkezett, és a korábbi döntések, például Mamusits Patrik és Bukta Csaba becserélése is meghozta a várt eredményt.
Három perccel később Németh egy hevesen vitatott büntetőt harcolt ki, amelyet Urblík József, a mezőny legjobbja, magabiztosan értékesített (1-1).
Rögtön ezután Kiss Ágoston egy hatalmas bravúrral javította korábbi hibáját. A 88. percben Radó András jobb oldali szögletét követően Ilynbor Patrick talált a kapuba, megszerezve ezzel a Vasas vezetését (2-1).
A mérkőzés végén még akadtak izgalmak: a 92. percben Hudák Martin veszélyes szabadrúgását Kiss bravúros mozdulattal tolta kapufára, amivel két kulcsfontosságú védést is bemutatott, így hibája ellenére is meghatározó szereplője lett a találkozónak, akárcsak Urblík.
A mérkőzés másik kulcspillanata az volt, amikor a 72. percben Ugrai Roland megsérült, és el kellett hagynia a pályát.
Vezetőedzői értékelések
Tamási Zsolt (Gyirmót)
„Mindkét csapat rendkívül szervezetten védekezett, ennek következtében kevés helyzet alakult ki. Úgy érzem, több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de a szerzett gólunk után sem gondoltam, hogy gólt kapunk. Egy rendkívül vitatható büntetővel egyenlített a Vasas, majd egy nagy hibát követtünk el, amikor lemaradtunk az érkező középpályásról. A végén Szegi lerántásáért büntetőt kellett volna kapnunk, de úgy tűnik, ami az egyik oldalon tizenegyest ér, az a másikon nem. Magunkat is okolhatjuk a vereségért, de ma nem a Vasas volt a jobb csapat.”
Pintér Attila (Vasas)
„Végig érezhető volt, hogy mindkét csapat ott szeretne lenni a tabella élmezőnyében a végelszámolásnál. Az első félidőben kicsit pontosabb játékkal több helyzetet alakíthattunk volna ki, de a második félidőre feljavultunk, és a mi akaratunk érvényesült a pályán. Bár egy bekapott gól sosem jön jókor, az imént elmondottak miatt ezúttal különösen rossz időpontban érkezett. Ennek ellenére csapatunk erejét és tartását mutatja, hogy hátrányból is sikerült megfordítanunk az állást egy kiváló csapat, a Gyirmót otthonában – nem hiszem, hogy sok csapatnak sikerül majd ugyanez. További sok sikert kívánok a Gyirmótnak, én pedig büszke vagyok a játékosaimra!”
Következő mérkőzések
A tabella ötödik helyén álló Gyirmót a következő fordulóban a hatodik helyezett Budafokhoz látogat, míg a hetedik helyezett Vasas a negyedik Szentlőrincet fogadja.
A Gyirmót három, a Vasas négy pontra van a feljutást érő második helytől.
NB II, 11. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–VASAS FC 1–2
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 957 néző. Vezette: Berke Balázs (Ország Péter, Szabó Dániel)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Csörgő V., Hudák D. (Szegi, 80.), Helembai – Katona M., Kovács D. (Hudák M., 72.) – Horváth R. (Adamcsek, 85.), Madarász M. (Kiss N., 80.), Ugrai (Miknyóczki, 72.) – Piscsur. Vezetőedző: Tamási Zsolt
VASAS: Kiss Á. – Lehoczky, Otigba, Iyinbor – Kapornai (Németh B., 70.), Szánthó (Mamusits, 53.), Cseke (Hidi M. S., 70.), Urblík J., Doktorics – Radó (Vida M., 90+4.), Pintér F. (Bukta, 53.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Horváth R. (64.), ill. Urblík J. (74. – 11-esből), Iyinbor (88.)