Erős ügyvédi iroda képviselte a támadó érdekeit.
Antonio Vutov!
Ez a név talán még ismerősen cseng a magyar labdarúgás legelvakultabb fanatikusainak a számára. De nem amiatt, mert kétszer játszott a bolgár válogatottban, hanem azért, mert 41 NB I-es mérkőzésen 5 góllal segítette a Mezőkövesdet.
Vuton jelenleg a Lokomotiv Szófia játékosa, értékét a Transfermarkt 500 ezer euróra becsüli.
A Mezőkövesd 2020 szeptemberében a következő bejelentést tette, amikor szerződtette a játékost:
„Hároméves szerződést kötött klubunk Antonio Vutovval, a 24 éves bolgár korosztályos válogatott támadó középpályás legutóbb a Botev Plovdiv csapatában futballozott.
Antonio Vutov pályafutását a Lokomotiv Mezdra együttesénél kezdte, majd a Levszki Szófiához igazolt. Ezt követően Olaszország felé vette az irányt, ahol játszott az Udinese, a Cosenza és a Lecce együttesében is. A labdarúgó ezután a Levszki Szófia és a Botev Plovdiv gárdáját is erősítette, utóbbi csapatnál két évet töltött, mielőtt Mezőkövesdre szerződött.
A csatárként is bevethető támadó középpályás a bolgár U17-es, U19-es, valamint U21-es válogatottban összesen 38 mérkőzésen lépett pályára és 6 gólt szerzett. Tavaly már a bolgár felnőtt válogatott tagja volt (azóta már kétszer játszott – a szerk.), azonban a Koszovó és Montenegró elleni Európa-bajnoki selejtezőn nem kapott lehetőséget. A játékos tehát három évig, 2023. június 30-áig erősíti együttesünket.”
Vutov tehát nem töltötte ki a szerződését a matyóföldieknél, 2022 nyarán csendben távozott.
A legújabb hírek szerint a válás viszont nem volt zökkenőmentes.
A Sila ügyvédi társaság NB1.hu-hoz eljutott közleménye szerint a „A FIFA Vitarendezési Kamara (DRC) Antonio Vutov javára döntött a Mezőkővesd Zsóry FC elleni munkaügyi vitájában.”
A jogi ügyekkel foglalkozó társaság (teljes neve SILA International Lawyers) Oroszországban, Bulgáriában, Közép-Ázsiában, Svájcban, Törökországban, Spanyolországban és az Egyesült Arab Emírségekben rendelkezik jogi képviselettel.
Az ügyről az NB1.hu megkérdezte Kiss Márton sportjogászt, aki a játékost képviselő iroda munkatársa és Zöldasztal című rovatunk állandó szerzője.
„A mezőkövesdi eset több szempontból is komplikált volt. A vita onnan indult a felek között, hogy a játékost miért tették ki az első keretből. A klub egészségügyi szempontok mellett arra hivatkozott, hogy a teljesítménye nem volt megfelelő. A játékos ezzel nem értett egyet, szerinte szerződést akartak vele bontani. Ez nem először fordul elő a klubnál, nekünk három esetünk is volt, ezekből kettőt megnyertünk a bíróságon, egyikben pedig megállapodtunk. Ebben az esetben régóta fennálló precedens van, a nemzetközi sportjogban tudják, mi az eljárás ebben a helyzetben. Az irodánknak is régóta van tapasztalata ebben, rendszeresen foglalkozunk ilyen ügyekkel.
Felhívtuk a klub figyelmét, hogy így nem járhat el. A klub nem fogadta el az álláspontunkat. Amellett, hogy kikerült a játékos az első keretből, a fizetését sem kapta meg.
„A per nem volt egyszerű, mert a klub megtámadta a FIFA joghatóságát. A játékos bolgár, a klub pedig magyar, ezért joghatósága volt a FIFA-nak a döntésben. Nem a Mezőkövesd az egyetlen klub, amely ilyet csinál. A fociban az egész világon jellemző ez, hogy így akarják rávenni a játékost a szerződésbontásra vagy az eligazolásra. Amikor egy tapasztalt ügyvédi iroda, mint a miénk áll a játékos mögött, ezek az esetek könnyebben kezelhetőek. Nem csak a tapasztalatunk van meg, hanem tudjuk, hogy milyen precedenseket lehet használni.
A játékosnak van személyiségi joga, vagyis joga van arra, hogy olyan szinten futballozzon, mint korábban, emellett a csapatával készüljön. Joga van ahhoz is, hogy meccseken szerepeljen, hiszen így tudja az értékét fenntartani vagy növelni.”
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)