Paks-ZTE: gólgazdag péntek este, az utolsó percben jött a drámai fordulat

Dombó büntetőt is hárított.

Az NB I 21. fordulójának nyitómérkőzésén a tabella élén álló, idén minden bajnokiját megnyerő Paks a 2024-ben még veretlen 10. Zalaegerszeget látta vendégül.

A 4. percben Könyves jobb oldali középre adott labdájába Evangelou ért bele szerencsétlenül, hamar gólelőnybe került a Paks, 1-0. Nyolc perccel később Lenzsér szerezhetett volna gólt közelről, de a lövése elakadt Evangelouban. A 25. percben Tóth passzolt a leshatáron Könyveshez, aki fölé bombázott.  Három perccel később Könyvesbe rúgott bele Szendrei a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt maga a sértett végezte el, de Dombó bravúrral védett. A 47. percben egy látványos paksi akció végén Könyves lőtt a hálóba, 2-0.

A második játékrész elején szépített a ZTE: Mance középre passzolt labdáját Gruber kotort a kapuba, 2-1. Másfél perccel később a sokadik paksi szöglet után Papp perdítése még kijött a felső lécről, de Könyves már nem hibázott, 3-1. Utána Könyves, majd Tóth lövését védte Dombó. Tíz perccel később Mim szólója után a fél perccel előtte beállt Croizet az első labdaérintéséből szépített, 3-2. A 73. percben Mance kiugratása után Szappanos kezei előtt megpattant a labda egy kiálló gyeptéglán, ezt megköszönvén a horvát támadó az üres kapuba gurított, 3-3. A 82. percben Hahn bal oldali beadása után Böde fejelt mellé. A 91. percben Croizet lövése Szélpálon pattant meg, ami megzavarta Szappanost és a gólvonal mögé csorgott a labda, 3-4. A 95. percben Papp egyenlíthetett volna, de a lövése elzúgott a kapu mellett.

OTP Bank Liga, 21. forduló:
PAKSI FC – ZALAEGERSZEGI TE  3–4 (2–0)
Paks, Fehérvári úti Stadion, v.: Bogár
Gólszerzők: Evangelou (4. öngól), Könyves (45+2., 55.) ill. Gruber (53.), Croizet, (65., 91.), Mance (73.)
Sárga lap: Kiss B. (15.), Evangelou (62.), Szabó B. (78.), Hahn (79.), Mim (94.)
Paks: Szappanos – Kinyik, Lenzsér, Vas – Balogh, Haraszti (Szélpál, 63), Mezei (Szabó B., 71.), Osváth, Papp K. – Könyves (Hahn, 71.), Tóth B. (Böde, 63.) Vezetőedző: Bognár György
ZTE: Dombó – Evangelou, Szafronov, Várkonyi – Bedi, Kiss B. (Mim, a szünetben), Kovács B. (Németh D, 65.), Medgyes (Hadida, a szünetben), Szendrei – Gruber (Croizet, 65.), Mance (Sajbán, 91.). Vezetőedző: Márton Gábor

„A futball megbüntet, ha kihagyod a helyzeteket” Bognár a játékosait méltatta – reakciók