Paks-FTC: ötgólos meccs után süllyed tovább a címvédő

Főszerepet vállalt a sikerben a gólkirályjelölt.

Paks-FTC 3-2 (1-1)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: VARGA BARNABÁS

A paksi gólkirályjelölt két büntetőt is értékesített, ráadásul egyet kiharcolt, valamint Abena kiállításában is szerepet játszott. Nagyban hozzá segítette csapatát az újabb győzelemhez.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MYENTI ABENA KIÁLLÍTÁSA

Az FTC védője kezezése után, a második félidőben Varga ellen szabálytalankodott, így megkapta a második lapját, ami után Karakó Ferenc kiállította. A Fradinak 30. percet kellett emberhátrányban futballozni, amit nem is bírt ki kapott gól nélkül.

24. perc: Marquinhos ugratta ki a paksi védők között Zachariassent, aki egymaga vezethette a hazai kapusra a labdát. 14 méterről emelte át Nagy felett a labdát. 0-1!

36. perc: Abena kezezését követően Varga Barnabás végezte el a tizenegyest. A paksi támadó nagyon gyengén rúgta a büntetőt, amit Dibusz védeni tudott, de a kippattanó pont VArga elé került, aki másodjára már nem hibázott. 1-1!

54. perc: Kovacevic szabálytalankodik a tizenhatoson belül Vargával. A sértett áll ismét a labda mögé, aki immár magabiztosan Dibusz Dénes mozgásával ellentétesen, jobbal a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 1-2!

57. perc: Lisztes krisztián lőtt öt méterről balla kapura, Nagy védte a lövést, de a kipattanó Botkához került, aki közelről a bal felső sarokba lőtt. 2-2!

70. perc: A balról érkező paksi beadás után Esiti rosszul, középre szabadít fel. A labda Papp Kristófhoz került, aki egy átvétel után 18 méterről lőtt. Megpattanó lövése megzavarta Dibuszt, a labda középen a léc alá vágódott. 3-2!

OTP Bank Liga, 26. forduló:

Paksi FC-Ferencvárosi TC 3-2 (1-1)

Paks, 4280 néző, v.: Karakó

gólszerzők

Varga B. (36., 55., a második 11-esből), Papp (70.), illetve Zachariassen (23.), Botka (56.)

piros lap

Abena (66.)

sárga lap

Kinyik (19.), Balogh (90.), illetve Abena (34., 66.), Kovacevic (54.), Lisztes (60.), Botka (83.)

Nagy G. – Osváth, Kinyik, Szélpál, Szabó J. – Balogh B., Papp (Haris, 86.), Vas – Varga B., Böde (Bőle, 61.), Hahn (Sajbán, 77.)

Dibusz – Kovacevic, Abena, Konester – Botka, Baráth (Owusu, 77.), Sigér (Esiti, 57.), Sagal (Lisztes, a szünetben) – Marquinhos (Nguen, 57.) – Zachariassen, Traoré

Az MTI beszámolója:

Zuhogó esőben, közel telt ház előtt kezdődött a mérkőzés, melynek első negyedórájában a Ferencváros kezdeményezett, lesgólig és nagy helyzetig el is jutott. A későbbiekben a Paks kijött a szorításból, de a vendégcsapat így is vezetést szerzett a játékrész közepén: Marquinhos remek indításával Zachariassen indult meg és átpöckölte a labdát a kifutó Nagy Gergelyen. Bő tíz perccel később Abena kezezése miatt büntetőhöz jutott a Paks: Varga Barnabás  végezte el a tizenegyest, Dibusz védett, de a góllövőlista éllovasa a kipattanót közelről belőtte.

A második félidő nagy paksi helyzettel kezdődött. Nem sokkal később Kovacevic egy felugrásnál lekönyökölte Varga Barnabást, a videobíró segítségével a játékvezető tizenegyest ítélt, melyet ezúttal Varga már elsőre belőtt. Egy perccel később a szünetben csereként beállt Lisztes remek lövése után Botka passzolt a hazaiak kapujába. A továbbiakban is mozgalmas volt a mérkőzés, a játékrész közepén emberhátrányba került a Ferencváros, mert Abena megkapta a második sárga lapját. Pár pillanattal később Papp Kristóf mintegy húsz méterről tekert a léc alá. Küzdelmes volt a hajrá, sok szabálytalanság tördelte a játékot, az eredmény pedig nem változott.

A következő fordulóban a paksiak az Újpest otthonába látogatnak, míg a Fradi a Honvédot fogadja.