Orbán gólt szerzett, a magyar válogatott újonca nagy pofon miatt szomorkodhat

Az Interrel hírbe hozott védő végig a pályán volt.

NÉMETORSZÁG

A Bundesligában az RB Leipzig a Mainz otthonában nyert 2-0-ra. A vendégeknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt. A 31 éves védő a 37. percben betalált, ezzel beállította a végeredményt. A lipcseiek hét forduló után veretlenek, ennek köszönhetően vezetik a tabellát.

Bundesliga 7. forduló
Mainz–RB Leipzig 0-2
Leverkusen–Eintracht Frankfurt
Frankfurt: Fenyő Noah és Lisztes Krisztián sem került be a keretbe.
Hoffenheim–Bochum 3-1
Hoffenheim: Szalai Attila nem volt a keretben.

2. Bundesliga (II. osztály) 9. forduló
Preussen Münster–Elversberg 1-1
Münster: Németh András az 53. percben állt be.

ANGLIA

Az angol másodosztályban a Szűcs Kornéllal felálló Plymouth 5-0-s vereségbe futott bele a Cardiff elleni bajnokin. A magyar válogatottban a bosnyákok elleni Nemzetek Ligája-meccsen debütáló védő végig a pályán volt. Az Oxford-West Brom mérkőzés végeredménye 1-1 lett, a vendégeknél nem kapott játéklehetőséget Callum Styles.

Bolton Wanderers–Burton 2-1
Bolton: Schön Szabolcs végig a pályán volt.

OLASZORSZÁG

Az olasz élvonalban a Parma egy ponttal gazdagodott a Como otthonában, a meccs 1-1-es eredménnyel végződött. A Parma gárdájában végig a pályán volt Balogh Botond, akit az utóbbi időben például az Interrel is összeboronálták.

A Serie B-ben a Spezia jó sorozatát a Salernitana sem tudta megtörni. Nagy Ádámék 2-0-ra diadalmaskodtak, így kilenc kör után veretlenek, öt győzelem mellett négy remijük van. A magyar válogatott középpályás ezúttal nem kapott bizonyítási lehetőséget.