nb1.hu

„Néztem, hogy nincs-e kandikamera” – Pécsi az első liverpooli útjáról

A hazaúton aztán már inkább megkönnyebbülést érzett.

A vártnál hamarabb, és egy kevésbé várt játékos szolgáltatta a nyár – remélhetőleg csak első – magyar átigazolási bombáját. A Puskás Akadémia kapusa, Pécsi Ármin a Liverpool játékosa lett. A fiatal hálóőr az EM Sports jótékonysági rendezvényén, a Gábor M. Szőke Stúdióban válaszolt az újságírók kérdéseire, melyek közül az első azt firtatta, hogy hol érte őt az angol bajnok érdeklődésének a híre.

„Hazafelé tartottam autóval, amikor megtudtam. Matyi (Esterházy Mátyás, Pécsi Ármin menedzsere – a szerk.) kérdezte a telefonban, hogy van-e valami baj, mert szerintem vagy egy percig nem jutottam szóhoz, miután elmondta, miről van szó. 20-30 perc múlva visszahívtam, mondtam, hogy ne haragudjon a némaságért, átgondoltam mindent, megvagyunk, és mindenképpen meg szeretném hallgatni, hogy mit vázolnak fel nekem” – emlékezett vissza.

Pécsi az átigazolás hivatalos bejelentése után egy olyan képet posztolt Instagram-oldalára, amelyen már egészen kis korában a Liverpool mezében látható.

„Ezt nem hagyhattam ki, ezzel tartoztam magamnak és a családomnak.”

Az első külföldi csapat, akinek szurkoltam, a Liverpool volt. A klub szeretete édesapámtól jön, ebben a mezben nőttem fel

– mondta ennek kapcsán.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Pécsi Ármin (@armin.pecsi) által megosztott bejegyzés

A kapus ennek ellenére nem pusztán a címer miatt mondott igent az angol bajnoknak. Elmondása szerint fontos volt számára, hogy olyan projektet rakjanak le elé, amely által a következő években a lehető legnagyobb fejlődésen mehet keresztül.

„Az első egy év most a legfontosabb. Minden téren fejlődni, felvenni a ritmust, a tempót, amiben ők dolgoznak. Mindent szeretnék tőlük ellesni, nem csak a kapusoktól a mezőnyjátékosoktól is, hogy a profi játékosok hogyan élnek, hogy dolgoznak” – fogalmazott.

Pécsi a szünetre egyéni edzésprogramot kap Liverpoolból

Ami az aláírást illeti, Pécsi az odaút előtt még mindig nem hitte el teljesen, hogy hová is utazik szerződést aláírni, a hazafelé tartó repülőn viszont már a megkönnyebbülés lett úrrá rajta.

Az volt a fejemben, hogy ez tényleg megtörténik, néztem, hogy nincs-e kandikamera vagy hasonló. 

“Bíztam Matyiékban, mert tudtam, hogy ha ők felhoznak valamit, az mindig konkrét és nagyon komoly. Ott volt édesapám is, arról beszélgettünk, hogy ez most tényleg meg fog történni, ez az amire vártunk mind a ketten. A hazaút is hasonló volt, de azt már inkább egy megkönnyebbülésnek mondanám. Most jön az én feladatom, csak magamra kell figyelnem, és arra, hogy minden rendben menjen, és fejlődni tudjak” – mondta.

Az utánpótlás-válogatott kapus egy ideig még szabadságát tölti, ugyanakkor ez sem lesz majd száz százalékban a pihenésé. A Liverpool stábja ugyanis már dolgozik az erre az időszakra szóló edzésprogramján.

„Voltak különböző fizikai felmérések, ami alapján egy egyéni programot raknak nekem össze a szünetre. Ez egyelőre még nem érkezett meg. Különösen nem emeltek ki semmit, a fejlesztést ők fogják végezni, profi szakemberekkel közösen fogjuk majd csinálni” – árulta el Pécsi.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

EM Sports (@em.sports.consulting) által megosztott bejegyzés

 

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC