Négygólos Kisvárda-előny után jött a termékeny mezőkövesdi hajrá

Kovács védései is kellettek a hazai győzelemhez.

Az NB I 32. fordulójában a két, már biztosan kieső csapat mérkőzött meg egymással.

Az első negyedóra végén a sokadik Kisvárda-akció végén Camaj talált a Mezőkövesd kapujába, 1-0. Nyolc perccel később Camaj iramodott meg a kapu irányába, majd egy védőről Mesanovic elé pattant a labda, aki tizenegy méterről nem hibázott, 2-0. A 35. percben Jovicic beadása után Cipetic bombázott közelről a hálóba, 3-0. A 41. percben Cseri lövését védte bravúrral Kovács. Egy mintaszerű ellentámadás végén Camaj lőtt újabb hazai gólt, 4-0.

A második játékrész elején Kócs próbálkozását hárította Kovács. A 73. percben ismét a hazaiak fiatal kapusa védte Molnár fejesét. A Kisvárda nem nagyon erőltette az újabb támadásokat, a 85. percben szépített a Mezőkövesd: a csereként beállt 18 éves Ináncsi, NB I-es debütálása után két perccel lőtte ki a hosszú sarkot, 4-1. A következő támadásnál Kovács védett sokadszor nagyot, majd Molnár csapott le egy rossz felszabadítás után a labdára és a kapuba bombázott, 4-2. A 91. percben Molnár kapott remek labdát Drazsicstól és egy csel után gyönyörűen lőtt a hálóba, 4-3.

OTP Bank Liga, 32. forduló:
KISVÁRDA FC – MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC  4–3 (4–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1750 néző v.: Zierkelbach
Gólszerzők: Camaj (18., 45+1.), Mesanovic (26.), Cipetic (35.) ill. Ináncsi (85.), Molnár (87., 91.)
Sárga lapok: Szolgai (45+2.), Kállai (52.), Lippai (59.), Brtan (80.)
Kisvárda: Kovács M. – Cipetic, Lippai, Jovicic, Körmendi – Osztrovka, Matic (Lucas, 63.) – Navrátil (Szpaszics, 70.), Makowski (Nikolov, 63.), Camaj (Szikszai, 70.) – Mesanovic (Ilievszki, 70.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Mezőkövesd: Kovácsik – Kállai K., Szivacski, Beriashvili (Pillár, a szünetben), Vajda S. – Nagy G. (Ináncsi, 83.), Szolgai – Bőle (Brtan, a szünetben), Cseri T. (Molnár G., 64.), Kócs-Washburn (Drazsics, 64.) – Szalai J. Vezetőedző: Milan Milanovics

„Nem volt benne, hogy gólt kapunk” – Feczkó odaszúrt a kövesdi játékosoknak – reakciók