Sejteni azért lehetett, hogy nem maradnak.
Daniel Pedrosa elnök és Andrés Jornet sportért felelős elnök személyében – hivatalosan – péntek óta új vezetése van a ZTE FC-nek. Hogy kik is ők, arról ebben a cikkben értekeztünk bővebben. Sok konkrétumot egyelőre nem tudni a tervekről. A különböző fórumokat olvasva sokan abban sem biztosak, hogy az eddigi tulaj, Végh Gábor teljesen elszakadt a klubtól.
Az viszont biztos, hogy egy új éra kezdeteként tekinthetünk a pénteki székfoglalóra. Innen nézve pedig távozók bejelentésével indult Egerszegen a dél-amerikai korszak. A klub három lejáró szerződéső védő távozásának hírét tette közzé hivatalos felületein. Medgyes Sinan, Oleksandr Safronov és Stefanos Evangelou szerződését sem hosszabbítják meg a felek.
A korábban Diősgyőrből igazolt Medgyes Sinan távozása semmiképpen nem meglepő, az ő Kisvárdára szerződését a napokban jelentette be Révész Attila. Az U20-as világbajnok Safronov 2022 nyarán, Evangelou pedig 2023 szeptemberében került Egerszegre. Mindhárom játékos alapembernek számított.












