Mezőkövesd-DVSC: tíz lap, gyönyörű gólok, Dzsudzsák ziccerben rontott

A Debrecen emberelőnyben sem tudott pontot szerezni Mezőkövesden.

Az NB I tizenkettedik fordulójának nyitómérkőzésén a 11. helyen álló Mezőkövesd fogadta az 5. Debrecent.

A 4. percben Cseke egy remek labdaátvételt követően 23 méterről hatalmas gólt lőtt, 1-0. Öt perccel később hasonló távolságból Cseri is megpróbálkozott egy átlövéssel, Megyeri tehetetlen volt, 2-0. A 21. percben Dzsudzsák szabadrúgása a felső lécről pattant fölé. Négy perccel később Ferenczi bal oldali beadását Bárány fejelte szép mozdulattal a hálóba, 2-1.

A második játékrész 10. percében Ferenczi lövése után a labda az oldalhálót találta el. A félidő nagy részében a Lokinál volt többet a labda, de a kövesdiek ellentámadásai ígéretesek voltak. A hazaiak védelmét a 80. percben sikerült feltörni, de a ziccerbe kerülő Dzsudzsák közelről fölé bombázott. Fél perccel később Pillár lerántásért megkapta a második sárga lapját. A 91. percben Piscitelli könnyen védte Bárány fejesét.