Marco Rossi szégyelli magát és ultimátumot adott a magyar válogatottnak

Igyekezett higgadtan és reálisan értékelni a németek elleni pofon után.

Mint ahogy arról beszámoltunk, a magyar válogatott szombat este 5-0-ra kikapott Németország vendégeként a Nemzetek Ligájában, így a 2013-as amszterdami 8-1 óta a legsúlyosabb vereségét szenvedte el.

A 8-1 óta a legsúlyosabb vereségét szenvedte el a magyar válogatott

A lefújást követően Marco Rossi szövetségi kapitány értékelt az M4 Sportnak.

A Rossi-éra mélypontja: többen is életük leggyengébb játékát nyújtották, egyhangú lett az osztályozás

„Nem tudtam sokat mondani a fiúknak az öltözőben. Az első félidőben jól teljesítettünk, meccsben voltunk, voltak ott is hibáink, de helyenként elmozdultunk a pressing irányába. Az egyes vonalak között maradtak helyek, ezeket ki is használtunk. A második félidőről igazából felesleges bármit is mondani. Ha valaki négy gólt kap egy félidőn belül mindenféle reakció nélkül, az magáért beszél, és azt a játékrészt teljesen el kell felejteni. 5-0 az eredmény, ez szégyen. Szégyellnünk kell magunkat, a fiúknak és nekem is. Az első felelős az mindig az edző, erről túl sokat nem lehet mondani. A második félidő során egyetlen párharcot sem nyertünk, számos labdát adtunk el akkor is, ha nem kényszerítettek rá minket. Az első és második félidő között, a szünetben azt tettük, amit szoktunk, arra a két-három dologra fókuszáltunk, amit megtehetünk a második félidőben. A második bekapott gól után eltűntünk a pályáról, ez elfogadhatatlan, pláne akkor, ha Magyarország színeiben játszik az ember. Három nap múlva Bosznia ellen játszunk, ennek lesz pszichológiai aspektusa is, mert ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, akkor mindenkinek el kell tűnnie. Ez világos.”