nb1.hu

Ennyi esélye van az elemzők szerint Magyarországnak a vb-részvételre

A két júniusi válogatott mérkőzést követően készült a számvetés.

Magyarország két felkészülési mérkőzést vívott júniusban. Budapesten 2-0-ra kikapott Marco Rossi legénysége Svédországtól, majd Azerbajdzsánban nyert 2-1-re a nemzeti csapat.

Legközelebb szeptemberben lép pályára a magyar válogatott, ám ekkor már vb-selejtezőt vív Írországban, majd otthon Portugália ellen. Az Azerbajdzsán elleni győzelem adhat lendületet a csapatnak, melynek vezérei Szoboszlai Dominik, Varga Barnabás, valamint Szappanos Péter voltak.

A világbajnoki selejtezők előtt a Football Meets Data oldal foglalkozott a válogatottak esélyeivel. Az F-csoportban érdekelt négy alakulat közül Portugáliának van a legnagyobb esélye (92%) arra, hogy csoportelső legyen, s egyenes ágon kvalifikálja magát a vb-re. Magyarországnak 5%, Írországnak 2%, míg Örményországnak 0.1% esélyt adnak az első helyre.

A legnagyobb valószínűség szerint a magyar válogatott csoportja második helyén fog végezni, erre 56% esélyt ad az oldal, a csoport harmadik helyére 33%-ot, az utolsó helyre 6%-ot számítottak.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC