Magyar Kupa: vezetett is az NB II élcsapata, mégis a DVTK vitte a borsodi rangadót

Hosszabbításra kényszerültek a diósgyőriek, jöhet a Fehérvár.

A DVTK hosszabbítás után 4-2-re nyert a Kazincbarcika vendégeként a MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának hétfő esti mérkőzésén, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

Jurek gólja után a NB II 2. helyén álló barcikaiak Szabó duplájával fordítottak, ám Varga a 72. percben egyenlített, a hosszabbítás pedig a vendégeké volt a borsodi rangadón: Rakonjac kétszer betalált, beállítva ezzel a végeredményt.

A DVTK így a következő kör egyetlen élvonalbeli párharcában lesz érdekelt, a hétfőn elvégzett sorsolás értelmében ugyanis a negyedik fordulóban a szintén NB I-es Fehérvárral csap majd össze a nyolcaddöntőbe jutásért.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé jutásért):

Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II)-Diósgyőri VTK 2-4 (1-1, 2-2, 2-4) – hosszabbítás után

gólszerzők: Szabó M. 39., 55., ill. Jurek 32., Varga Z. 72., Rakonjac 95., 109.