Legutóbb kétgólos hátrányról fordítva nyertünk Írország otthonában

Jön a 14. összecsapás.

A magyar labdarúgó-válogatott kedden négy nap híján három év elteltével találkozik ismét Írország nemzeti együttesével. A két csapat egymás elleni mérkőzései eddig 5 magyar siker mellett 6 döntetlent és 2 ír győzelmet hoztak. A mostanit megelőző barátságos találkozó ugyancsak a magyarok Eb-felkészülését szolgálta, akkor Budapesten gól nélküli döntetlennel zárult a meccs.

Utoljára tétmérkőzésen 1989-ben találkozott egymással a két gárda, akkor Írország ellen összesen 1 pontot sikerült szereznünk az 1990-es vb-selejtezők során. Az írek egyébként utána az olaszországi világbajnokságon a negyeddöntőkig meneteltek.

Az ír fővárosban legutóbb 1993-ban mérte össze a tudását a két nemzeti együttes, akkor a magyarok a második félidőben kétgólos hátrányról fordítva 4-2-re diadalmaskodtak.

Az újabb ír-magyar felkészülési mérkőzés kedden 20:45-kor kezdődik.

A két nemzeti válogatott korábbi mérkőzései:
2021.06.08., Budapest: Magyarország-Írország 0-0 – barátságos
2012.06.04., Budapest: Magyarország-Írország 0-0 – barátságos
1993.05.29., Dublin: Írország-Magyarország 2-4 – barátságos (gólok: Hamar 2, Balog, Urbán)
1991.09.11., Győr: Magyarország-Írország 1-2 – barátságos (gól: Kovács K.)
1989.06.04., Dublin: Írország-Magyarország 2-0 – vb-selejtező
1989.03.08., Budapest: Magyarország-Írország 0-0 – vb-selejtező
1969.11.05., Budapest: Magyarország-Írország 4-0 – vb-selejtező (gólok: Halmosi, Bene, Puskás L., Kocsis L.)
1969.06.08., Dublin: Írország-Magyarország 1-2 – vb-selejtező (gólok: Dunai II., Bene)
1939.05.18., Budapest: Magyarország-Írország 2-2 – barátságos (gólok: Kolláth 2)
1939.03.19., Cork: Írország-Magyarország 2-2 – barátságos (gólok: Zsengellér, Kolláth)
1936.12.06., Dublin: Írország-Magyarország 2-3 – barátságos (gólok: Titkos, Cseh II., Toldi)
1936.05.03., Budapest: Magyarország-Írország 3-3 – barátságos (gólok: Sárosi 2, Sas)
1934.12.16., Dublin: Írország-Magyarország 2-4 – barátságos (gólok: Avar 2, Vincze J., Markos)