KL: két öngól, egy büntető, a Paks bejutott a rájátszásba

A Paks háromgólos előnnyel utazott Montenegróba a Mornar elleni KL-selejtező visszavágójára.

A 12. percben Lenzsér ellen szabálytalankodott egy hazai védő a tizenhatoson belül, a büntetőt Windecker higgadtan értékesítette, 0-1. Hat perccel később egy jobb oldali begurított labdába ért szerencsétlenül Lenzsér, 1-1. Utána a Mornar próbált begyötörni egy újabb gólt, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítania a hazaiaknak. A félidő hosszabbításában Popovic védte Windecker próbálkozását.

A második játékrész lassan indult, amit egy hazai fejesgól követett: egy szöglet után Zoric fejelt közelről a hálóba. A hajrához közeledvén a Mornar egyre közelebb járt az újabb gól megszerzéséhez, de a 86. percben a Paks kiegyenlített: Kovács jobb oldali centerezése után Baloghot megelőzve Zoric rosszul csúszott be, újabb öngól, 2-2.

A Paks a Hapoel Beer Sheva-Mlada Boleslav párharc győztesével játszik a következő fordulóban.

KL-selejtező, 3. forduló, visszavágó
FK Mornar Bar – Paksi FC  2-2 (1-1)
Niksic, Városi stadion, v.: Jasper Vergoote (belga)
Gólok: Lenzsér (18,. öngól), Zoric (59.) ill. Windecker (13., 11-esből), Balogh (86.)
Mornar: Popovic – Stevanovic (Vukovic, 83.), Ljutica, Mitrovic, Vukotic (Seratlic, 60.) – Cetkovic (Kolundzic, 77.), Kaludjerovic, Kishi – Zoric, Vujacic, Vusurovic. Vezetőedző: Simo Medigovic
Paks: Szappanos – Osváth, Lenzsér, Kinyik, Ötvös, Szabó (Kovács K. 23.) – Mezei (Haraszti, a szünetben), Papp, Vécsei (Balogh, 83.), Windecker  – Tóth B. (Böde, 60.) Vezetőedző: Bognár György

Továbbjutott a Paks 5-2-es összesítéssel.