Kisokos szurkolóknak – így juthat tovább a magyar válogatott

Csoportállások, esélyek, párosítások - mutatjuk, melyik nap kinek kell drukkolni.

Maradunk Németországban, és drukkolunk a spanyoloknak, az olaszoknak, az angoloknak, a törököknek, a portugáloknak. Van három olyan csoport, de igazából még a belga csoport is ide vehető, ahol még számunka jól alakulhatnak a dolgok

– nyilatkozta Gulácsi Péter azt követően, hogy a magyar válogatott Csoboth Kevin századik percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte Skóciát az A csoport zárókörében.

Valóban különleges napok várnak a magyar játékosokra és szurkolókra. A csapat marad Németországban, és igyekszik kiszurkolni a megfelelő eredményeket, hogy aztán eldőljön, sikerül-e továbbmenni a nyolcaddöntőbe.

Ha most lefújnák a csoportkört, Magyarország továbbjutó lenne, de mivel még az összes, a csoportharmadik helyért harcban lévő rivális csak két körön van túl, meg kell várni, mire megy a többi válogatott a saját csoportkörében.

6. Csehország (F) 1/2 (2-3)

A hat csoportból az első és a második helyezettek automatikusan kvalifikálják magukat a legjobb tizenhat közé, hozzájuk csatlakozik a négy legjobb csoportharmadik. Ahhoz, hogy a magyar válogatott az utóbbi kategóriába essen, legalább két csoportharmadiknál jobb eredménnyel kell zárnia a csoportkört.

Nézzük a lehetőségeket!

A B csoport harmadikját akkor előzhetjük meg, ha Spanyolország nem kap ki Albániától, és Olaszország is legalább egy pontot szerez Horvátország ellen. Ebben az esetben Albánia és Horvátország 2-2 ponttal zárna, így semmiképp sem előzné meg a mieinket. Másképp fogalmazva, hétfő este abban kell bíznunk, hogy se a spanyolok, se az olaszok ne veszítsenek.

4. Horvátország 2 – 1 1 2-5 1

A C csoportban akkor végezhet háromnál kevesebb ponttal a harmadik, ha Anglia legyőzi Szlovéniát. Ebben az esetben a dán-szerb találkozón bármilyen eredmények kedvező számunkra.

Marco Rossi keményen kritizálta a kapuskérdéssel foglalkozó szurkolókat

A D csoportban Ausztriának minimum öt góllal ki kell kapnia Hollandiától, miközben a már kiesett lengyelek nem nyerhetnek a vb-ezüstérmes franciák ellen.

4. Lengyelország 2 – – 2 2-5 0 – kiesett

Az E csoportban minden csapatban három pontja van, de ha az ukránok legalább két góllal kikapnak a belgáktól, Románia pedig legyőzi Szlovákiát, akkor Ukrajna lesz a harmadik. A gólkülönbsége pedig mínusz 4 lesz, míg a mieink gólkülönbsége mínusz 3, vagyis, ebben az esetben mi leszünk jobbak az összehasonlításban.

4. Ukrajna 2 1 – 1 2-4 3

Ha az F csoportban Portugália nem marad alul Georgiával szemben, míg Csehország nem veri meg Törökországot, szintén kevesebb ponttal zár a harmadik helyezett, mint Magyarország.

Az F csoport további programja (június 26., szerda):
Georgia-Portugália, Gelsenkirchen 21.00
Csehország-Törökország, Hamburg 21.00

Ha ebből az öt csoportból kettőben az eredmények kedvezően alakulnak, a magyar válogatott a nyolcaddöntőben folytathatja az Európa-bajnokságon.

Továbbjutás esetén a magyar csapat három helyre kerülhet attól függően, hogy melyik négy csoportharmadik lép a legjobb 16 közé: vasárnap ellenfele lehet Kölnben a spanyol, hétfőn Frankfurtban a portugál együttesnek vagy jövő kedden Münchenben az E csoport most még megjósolhatatlan győztesének. Utóbbi két opcióra van nagyobb esély.