Kecskemét-Mezőkövesd: jobban bírták a vendégek a “vízilabdát”

Megszakadt a hazaiak hosszú sorozata.

Kecskemét-Mezőkövesd 0-1 (0-0)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: RICCARDO PISCITELLI

A vendégek 29 éves kapusa nem először volt csapata legjobbja a szezonban. Óriási védéseket mutatott be a Kecskemét ellen is, főleg az utolsó percekben kellettek bravúrjai. Besirovic mellett neki is nagy szerepe volt abban, hogy győzni tudott a Mezőkövesd.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A CSÚSZÓS TALAJ

Nem csak egymással, de a pálya talajával is meg kellett küzdeniük a játékosoknak. A heves esőzés után foltokban állt a víz a pályán, ami nem csak a folyamatos játékot gátolta, de sokszor a játékosok talpon maradását is.

A GÓL TÖRTÉNETE:

51. perc: Egy mezőkövesdi labdaszerzést követően Babunszkihoz került a labda, aki a 16-osnál egy remek csellel átverte védőjét, majd Besirovichoz passzolt. A bosnyák középpályás 13 méterről ballal tekert a kapu jobb felső sarkába 0-1!

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Kecskeméti TE-Mezőkövesd Zsóry FC 0-1 (0-0)

Kecskemét, 2234 néző, v.: Berke

gólszerző

Besirovic (51.)

sárga lap

Nikitscher (20.), Szalai G. (88.), illetve Karnyickij (80.), Piscitelli (85.)

Varga Á. – Nagy K. (Katona M., 74.), Szalai G., Belényesi, Zeke (Hadaró, 74.) – Nikitscher (Májer, 85.), Szuhodovszki, Vágó – Banó-Szabó, Tóth B., Katona B. (Horváth K., 56.)

Piscitelli – Karnyickij, Beriasvili, Zahary, A. Lukic, Filip (Lehoczky, 74.) – Besirovic, Molnár G. (Baranyai, 86.), Cseri (Vajda, 66.) – D. Babunski (Márkus, 86.), Bobál G.

Az MTI beszámolója:

A sáros, mély talajon sokkal jobban kezdett a hazai csapat, de Piscitelli bravúrjai miatt nem tudott előnybe kerülni, míg a vendégek a félpályát is csak elvétve lépték át. Később csökkent a nyomás a mezőkövesdi kapun, mivel a kecskeméti beadásokat rendre sikerült hatástalanítani, ugyanakkor támadásban továbbra sem jelentett semmiféle veszélyt a matyóföldi együttes. A szünet előtti percekben is a lila-fehérek jártak közelebb a gólhoz, ám ekkor már a rivális is vezetett néhány ígéretes kontrát.

A második félidő mezőkövesdi góllal indult némileg szerencsés körülmények között, mert a vendégek úgy szereztek labdát, hogy az lelassult egy tócsában, igaz, utána mintaszerűen futott végig az akció Babunskinak és a pontosan célzó Besirovicnak köszönhetően. Hátrányban is a Kecskemét futballozott támadóbb szellemben, de ezúttal semmi nem akart összejönni az idény meglepetéscsapatának, amelynek hiába voltak egyenlítési lehetőségei, minden helyzet kimaradt, a legtöbb kísérlet elkerülte a kaput, a hosszabbításban pedig Piscitelli kétszer hatalmasat védett, így a küzdelmes összecsapáson a némileg szerencsésebb együttes nyert.

A következő fordulóban a Kecskemét Felcsútra látogat, míg a Mezőkövesd hazai pályán fogadja a Lokit.