Hiába a drámai egyenlítőgól és a kettős emberelőny, a brillírozó De Gea kiejtette a Puskás Akadémiát

A Fiorentina a sírból hozta vissza a meccset.

Gólgazdag első mérkőzést játszott egymással a Puskás Akadémia és a Fiorentina a Konferencia Liga negyedik fordulójának odavágóján, a

A találkozót remekül kezdték a felcsútiak, ami olasz védelmi hibákkal indult: egy eladott labda után Plsek lövését védte De Gea. Utána több szép akciót vezetett a Puskás Akadémia, de az utolsó passzokba hiba csúszott. A 40. percben Nissila középre gurítása után Puljic lövését bravúrral védte De Gea. Több támadást alakított ki és jobban játszott a PAFC az első játékrészben.

A második félidő elején Nissila szabadrúgása után Golla a tizenhatos vonaláról fejelt, a labda a felső lécről pattant ki. Két percre rá Plsek közeli fejesét De Gea tolta a felső lécre. Az első vendég kapura lövés a csereként beállt Kouamé nevéhez fűződik az 55. percben. Négy perccel később szinte a semmiből Kean megszerezte a vezetést a Fiorentinának, 0-1. Utána a felcsútiak próbálták begyötörni az egyenlítőgólt, de a befejezésekbe hiba csúszott. A 94. percben a már sárga lapos Ranieri lerántotta Colley-t a tizenhatoson belül, az olasz védő kiállt, a büntetőt Nagy Zsolt magabiztosan értékesítette, 1-1.

A hosszabbítás hetedik percében Comuzzo sem bírt Colley-val, ő is megkapta a második sárga lapját. Favorov szabadrúgása után Nagy kapáslövését is hárította De Gea, a Fiorentina legjobbja. A 110. percben a spanyol kapus is csak nézte, ahogy Komáromi fejese elsuhan a kapu mellett. Mindent megtett a gólszerzésért a Puskás Akadémia kettős emberelőnyben, de büntetőrúgások döntöttek a továbbjutásról.

Három hibátlan kör után De Gea kivédte Szolnoki tizenegyesét, azután pedig mindenki betalált, így a végén a Fiorentina örülhetett.