Gólt szerzett a DVTK FTC-től érkezője, ZTE-vereség a Fiesztán, Szpari-siker a főpróbán

Mindhárom csapat lejátszotta utolsó felkészülési meccsét.

A diósgyőriek 3-1-re nyertek a szlovák élvonalbeli MFK Zemplín Michalovce ellen.

A gólgyártást a Ferencvárostól érkező Varga Zétény kezdte, majd ugyan a szlovákok egyenlítettek a második félidő közepén, ezek után Marko Rakonjac és Bényei Ágoston is betalált.

DVTK – MFK Zemplín Michalovce 3-1 (1-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 850 néző. Játékvezető: Rusz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula).
DVTK: Artem ODYNTSOV – GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, Marco LUND, Siniša SANIČANIN – Vladislav KLIMOVICH, Alexander VALLEJO, Rudi POŽEG VANCAŠ – VARGA Zétény, Marko RAKONJAC, Mohammed RHARSALLA. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
MFK Zemplín Michalovce: Patrik LUKÁČ – Lukáš ŠIMKO, Abdul ZUBAIRU, Polydefkis VOLANAKIS, Issa ADENKULE, Dávid PETRÍK, Franck BAHI, Martin BEDNÁR, Gino van KESSEL, Enzo AREVALO, Denys TARADUDA. Vezetőedző: Anton ŠOLTIS.

Csere: Gino van Kessel helyett Adam Žulevič a 23., Artem Odyntsov helyett Karlo Sentić a 46., Szatmári Csaba helyett Bárdos Bence a 65.,  Marco Lund helyett Bozhidar Chorbadzhiyski a 65., Siniša Saničanin helyett Uroš Drezgić a 65., Alexander Vallejo helyett Holdampf Gergő a 65, Vladislav Klimovich helyett Bényei Ágoston a 65., Varga Zétény helyett Huszár Marcell a 65., Mohammed Rharsalla helyett Francisco Feuillassier a 65., Abdul Zubairu helyett Artúr Musák a 72., Patrik Lukáč helyett Ivan Tiurin a 72., Enzo Arevalo helyett Yushi Shimamura a 72., Dávid Petrík helyett Samuel Ramos a 72., Marko Rakonjac helyett Fekete Vince a 74., Rudi Požeg Vancaš helyett Argyris Kampetsis a 74., Franck Bahi helyett Christos Makrygiannis 83., Gera Dániel helyett Nikola Gluščević a 89. percben.

Gólszerző: Varga Z. (1-0) az 5., E. Arevalo (1-1) a 62., M. Rakonjac (2-1) a 70., Bényei Á. (3-1) a 89. percben.
Sárga lap:  A. Vallejo a 25., A. Zubairu az 51., D. Taraduda a 80., Holdampf G. a 81., Y. Shimamura a 86. percben.

NYÍREGYHÁZA

A Szpari 3-2-re verte a Békéscsabát a bajnoki főpróbán.

A nyíregyháziak a félidőben 2-0-ra vezettek, majd ugyan a csabaiak egyenlítettek, a 89. percben Beke büntetője döntött.

Nyíregyháza Spartacus – Békéscsaba 3-2 (2-0)

Nyíregyháza: Fejér – Rjaskó, Alaxai, Gengeliczki (Jokic 70.), Farkas B.(Navratil 65.), Kesztyűs (Kovács M. 65.), Nagy D., Nagy B., Kovácsréti (Pinte 70.), Myke(Babic 59.), Gresó (Beke 70.)

gól: Rjaskó, Farkas, Beke illetve Vólent, Kóródi

ZALAEGERSZEG

A ZTE a szokásos nyári Fiesztán 2-1-re kikapott a Sibeniktől.

A horvát csapat az első félidő végén szerzett vezetést, majd ugyan Németh góljával egyenlített a 76. percben a ZTE, a Sibenik két perccel később megszerezte a győztes gólt.

ZTE-Sibenik 1-2

ZTE FC: Gundel-Takács (62’ Németh E.) – Szendrei (62’ Nyíri), Várkonyi, Safronov, Medgyes (62’ Cubrilo) – Csonka (62’ Bakti), Sankovic, Kiss B. (46’ Sajbán) – Dénes Cs. (68’ Croizet), Spoljaric (46’ Németh D.) Mim (46’ Vogyicska)

a ZTE gólszerzője: Németh D.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)