A vasárnapi NB I-es mérkőzések edzői nyilatkozatai.
Fehérvár-Diósgyőr 0-0
Pető Tamás (Fehérvár): Nagyon jól játszottunk, az első tíz percet leszámítva a mi játékunk dominált. A Diósgyőr semmi veszélyt nem jelentet a kapunkra és a a pontrúgásaink is veszélyesek voltak. Nem sikerült megnyerni a mérkőzést, de elégedett vagyok a csapatom játékával. A játékvezető sok esetben tévedett a kárunkra, de a végén már annak is örültünk volna, ha lett volna egy jó ítélete a második félidőben.
Valdas Dambrauskas (DVTK): Egy pontot szereztünk, ez nem az amit vártunk. Ha a meccsről beszélünk, akkor viszont sokkal jobbak voltunk az elmúlt találkozókhoz képest a passzok ritmusa és a labdabirtoklás tekintetében. A második félidőben többet kellett volna nyújtanunk, nem igazán tudtunk eljutni a támadó harmadba, sokkal többet kell dolgoznunk azon, hogy el tudjunk jutni a pályának ebbe a részébe.
Ferencváros-Kecskemét 4-0
Robbie Keane (FTC): Mindig van hova fejlődni, de kezd összeállni a játékunk. A korábbi mérkőzéseken nem voltunk elég higgadtak a kapu előtt, ma ezzel nem volt probléma.
Gera Zoltán (KTE): Megérdemelten nyert a Ferencváros, sajnálom, mert nem erre készültünk. Gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést és azon dolgoznunk, hogy kijavítsuk a hibákat.
MTK Budapest-Nyíregyháza 3-0
Horváth Dávid (MTK): Az első félidőben reagálni kellett a Nyíregyháza játékára, ezért nem volt olyan gördülékeny a játék, inkább mennyiségi volt a labdabirtoklási fölényünk. A másodikban megjött a minőség is helyenként, így magabiztos győzelmet arattunk.
Tímár Krisztián (Nyíregyháza): Abszolút támadószellemben léptünk fel idegenben, ez nagyon sokáig jól működött. Szerintem az döntött az MTK javára, hogy jobban sáfárkodott a támadóharmadban lévő lehetőségeivel.
Puskás Akadémia-Zalaegerszeg 2-1
Hornyák Zsolt (PAFC): Az elején mindjárt két hibát követtünk el, az ellenfél gólt szerzett. Az első félidőnk passzív volt, amit hiányoltam ekkor, a második félidőben már megkaptam. Lehetnek ilyen meccsek, de azért ne gyakran, mert ez bántja az ember szívét, és nem mindig tudunk fordítani hátrányból. Nem volt mozgás a középpályán, a három csere dinamikát hozott a játékát, végül megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Elég mélyen belenyúltunk a meccsbe, ezzel meg tudtuk változtatni a ritmust és az eredményt is.
Márton Gábor (ZTE): Ezt a meccset mi is megnyerhettük volna, ez a különbség a két csapat között, mi kihagyjuk ezeket a helyzeteket, meg ilyen gólokat kapunk, nem is tudom, volt-e kapura lövése a Puskásnak. Talán most jól jön ez a szünet, mindenki felépülhet addig. Bízom benne, hogy a bajnokság végéig helyre áll a rend, berúgjuk a helyzeteinket, fogunk még pontokat gyűjteni. De megnézzük, hogy a csapat nagy része tavaly az NB II-ben is kiesés ellen küzdött, most meg az az elvárás, hogy verjük meg a Puskást.