Gála Szlovéniában: a 15 gólból hetet magyar légiós szerzett, Komáromi betalált a bajnokságban

Először kapott ki a Maribor, gálázott a Nafta.

A szlovén élvonal 2. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Maribor a Celje otthonában lépett pályára. A vendégeknél a kispadon kezdett, de a második félidőben beállt Komáromi György, a magyar U21-es válogatott támadója.

A Celje a 27. percben szerzett vezetést, az 57. percben Komáromi egy távoli lövéssel egyenlített. Hiába járt közelebb a győztes gól megszerzéséhez a Maribor, a 90. percben Seslar pazar tekerésével a hazaiak örülhettek a három pontnak.

Az NK Nafta a Granicar vendégeként 15-0-s kiütéses győzelmet aratott a szlovén kupában. A lendvai góláradatból több magyar légiós is betalált: Klausz Milán triplázott, Csóka Dominik duplázott, Szalay Szabolcs és a hétvégén bombagólt szerző Kálnoki-Kis Zsombor pedig 1-1 góllal vette ki a részét a továbbjutást érő sikerből.

Káprázatos bombagólt lőtt a fiatal magyar támadó, Komáromi debütált új csapatában