FTC-Vidi: remekelt a hazaiak fiatal tehetsége

A videóbíró is szerepet kapott.

FTC-Vidi 2-2 (0-1)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: LISZTES KRISZTIÁN

A 17 éves középpályás csereként pályára lépve, két gólt szerzett és bár győzelmet végül nem ért a zöld-fehéreknek, emlékezetesre sikerült a magyar középpályás mérkőzése, akit végig éltetett a hazai közönség.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ÉRVÉNYTELEN FTC TALÁLAT

A 89. percben Sagal beadása után Kwabena talált be, de a videóbíró segítségével a játékvezető érvénytelenítette a találatot, miután a védő kezéről került a kapuba a labda. Az első félidőben a vendégek is szeerztek egy érvénytelen találatot les címén.

7. perc: A bal oldalról végezhetett el szögletet a Vidi. Stopira mindenkit megelőzve 5 méterről fejelt a kapuba. 0-1!

59. perc: Sagal bolondította meg a 16-os bal sarán Besét, majd beadáas a hosszún érkező Lisztest találta meg. A fiatal játékos az ötösön belül, becsúszva találta a vendégek kapujába. 1-1!

70. perc: Csongvai elcselezte magát a 16-oson belül, Traoré elvette a játékszert, majd a középen üresen álló Liszteshez passzolt, aki hat méterről akapuba lőtt. 2-1!

79. perc: Schön tökéletesen adott be a bal oldalról a középen érkező Makarenko fejére, aki öt méterről nagy erővel fejelt a kapuba. Dibusznak esélye sem volt. 2-2!

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 2-2 (0-1)

Groupama Aréna, 12 079 néző, v.: Bogár

gólszerzők

Lisztes (59., 70.), illetve Stopira (7.), Makarenko (79.)

sárga lap

Botka (26.), Kovacevic (40.), illetve Dárdai (9.), Stopira (76.), Nego (92.)

Dibusz – Abena, Kovacevic, Knoester – Botka (Lisztes, a szünetben), Esiti

(Baráth, a szünetben), Vécsei, Sagal – Gojak (Nguen, 55.), Zachariassen, Traore

MOL Fehérvár FC

Kovács – Bese, Csongvai, Stopira, Heister – Dárdai (Makarenko, 69.), Flores, Christensen (Pokorny, 69.) – Kastrati (Larsen, 85.), Kodro, Schön (Nego, 85.)

Az MTI beszámolója:

Nagy elánnal kezdett a fővárosi együttes, Kovácsnak már a második percben védenie kellett, de egy szögletet követően mégis a vendégek szereztek vezetést. A bekapott gól nem törte meg a zöld-fehérek lendületét, sorra vezették a veszélyes támadásaikat, de a befejezések rendre pontatlanok voltak. A hazaiak Zachariassen lövésénél jártak legközelebb a gólhoz, ám akkor a kapufa mentett. Annak ellenére, hogy a levegőben lógott az egyenlítés, mégis majdnem a bennmaradásért küzdő rivális duplázta meg az előnyét, azonban Schön szünet előtti találatát a videobíró érvénytelenítette les miatt.

A folytatásban alig 15 másodpercet kellett várni az első ferencvárosi ziccerre, de a csereként beállt Lisztes közelről fölé bombázott. Ezt követően viszont meddővé szelídült a címvédő fölénye, mégis ekkor egyenlített az FTC a nagy kedvvel futballozó Sagal harcosságának és Lisztes első élvonalbeli találatának köszönhetően. A hazaiak újra erőre kaptak, de a vezetéshez Csongvai kapitális hibája is kellett, aki saját 16-osán belül adta el a labdát, majd Traore önzetlensége után Lisztes másodszor is betalált. A hajrá kezdetén kissé váratlanul egyenlített a Fehérvár. Az utolsó percekben is a Ferencváros támadott a győzelemért, de csak szabálytalan gólig jutott – Abena kézzel ütötte a labdát a kapuba -, így be kellett érnie döntetlennel.

A következő fordulóban a Fradi a Paks otthonába látogat, míg a fehérváriak az Újpestet látják vendégül.