FTC-Újpest: Varga Barnabás visszatért, a „maratoni” hosszabbításban dőlt el a rangadó

Közel 19 ezer szurkoló volt a stadionban.

A BL-búcsút követően (a dán Midtjylland nyerte a párharcot) a Ferencvárosra szombaton az Újpest elleni rangadó várt az NB I-ben. A hazaiaknál kezdett az a Varga Barnabás, aki 55 nappal ezelőtt a skótok elleni Eb-meccsen súlyosan megsérült. Köztudott, hogy egy peches ütközés miatt Vargának több helyen eltört az arccsontja, így meg is kellett műteni. A zöld-fehérek egyébként önbizalomtól duzzadva várhatták a Derbit, hiszen 2018 februárja óta minden meccsüket sikerrel zárták az újpestiek ellen.

Az összecsapás elején kisebb tűzijáték alakult ki a lila-fehérek kapuja előtt: előbb Piscitelli mutatott be egy bravúrt Gruber fejesénél, majd a kipattanót Ben Romdhan tűzte rá, ám a labda a lécen csattant.

Gruber a folytatásban is iparkodott, ennek ellenére sem neki, sem más játékosnak nem jött össze a gólszerzés, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második félidő elején a különböző pirotechnikai eszközök miatt nagy füstbe burkolózott a Groupama Aréna, ezért pár percig állt a játék. A kényszerpihenőt követően a játékrész derekán hármas cserét hajtott végre a Ferencváros. Nem sokkal később Nunes kezét érintette a labda a tizenhatoson belül, a jelenetet visszanézte Bogár Gergő, aki nem adott tizenegyest a hazaiaknak.

A játékvezető döntése alapján tíz perc hosszabbítással zárult a rangadó. A 92. percben az FTC-szurkolók ünnepelhettek, ugyanis Kehinde kicsit kiszorított helyzetből bombázott a bal felső sarokba. Később kiderült, hogy ez a mozdulat döntötte el a három pont sorsát, a Fradi 1-0-ra nyerte a Derbit.

A 101. percben komoly kakaskodás alakult ki a Ferencváros kispadjánál, előbb Nunes és Abu Fani akaszkodott össze, majd jött a nagyobb tumultus. Nunes sárgát, Abu Fani pedig pirosat kapott az eset miatt. A meccs végül a 103. minutumban fejeződött be.