Esélyt sem adott az Újpest a Lokinak, magabiztos siker a Szuszában

Bartosz Grzelak legénysége sorozatban másodszor győzött hazai környezetben.

Az NB I csonka 5. fordulójának nyitómeccsét az Újpest játszotta a Debrecen ellen. A hazaiak nagy intenzitással kezdték az összecsapást, melynek a 20. percben Bese Barnabás szöglet utáni fejesgólja lett a böjtje (1-0). Nem sokkal később Mucsányi centerezését Ljujics lőtte követlen közelről Megyeri kapujába (2-0). A szünetig egy Dzsudzsák-fejest lehetett feljegyezni vendég oldalról, de változás nem történt.

A fordulás után Besét buktatta Braga, Kaprály Mihály pedig a büntetőpontra mutatott habozás nélkül. Brodics magabiztos végrehajtó volt, így már hárommal ment az Újpest (3-0). Ezt követően Silué volt a legaktívabb debreceni, de gólig nem jutott. A hátralévő időben komoly gólszerzési lehetőség egyik csapat előtt sem adódott, magabiztos sikert aratott az Újpest.

Bartosz Grzelak csapata így sorozatban második győzelmét aratta hazai környezetben, míg a Debrecen egymás után második bajnokiján maradt pont nélkül.