Eb: Bombagól a 16 éves csodagyerektől, Spanyolország döntőben

Hiába szerezek gyorsan vezetést a franciák.

Spanyolország és Franciaország vívta a németországi Európa-bajnokság első elődöntőjét Münchenben. A franciák már a kilencedik percben előnybe kerülte, Kylian Mbappé beadását követően Kolo Muani fejelt közvetlen közelről a spanyol kapuba (0-1).

Nem sokkal később jött a sokk a franciáknak. Lamine Yamal zseniális góllal egyenlített – ezzel a 16 éves játékos az Eb-k történetének legfiatalabb gólszerzője lett (1-1). A 25. percben már Spanyolország vezetett, hiszen Dani Olmo lövése Koundé lábáról pattant a kapuba (2-1).

A fordulást követően mindkét csapat előtt kevesebb lehetőség adódott, Franciaország képtelen volt betalálni, így Spanyolország jutott elsőként döntőbe. Ellenfelük a szerdai Hollandia-Anglia párharc győztese lesz.