DVTK-Kecskemét: Rossi is láthatta a 18 éves játékos balszerencsés bemutatkozását

Mindössze egy gól döntött a három pont sorsáról.

DVTK-Kecskemét mérkőzéssel folytatódott az NB I-ben az ötödik forduló szombaton. A hazaiak kezdőjébe bekerült a 18 éves Komlósi Bence, aki ezen a találkozón debütált a magyar élvonalban. A vendégeknél kezdett az a Nikitscher Tamás, aki a hírek szerint felkelthette Marco Rossi érdeklődését. A magyar válogatott szövetségi kapitánya egyébként a helyszínen tekintette meg az összecsapást.

A 10. percben Belényesi bizonytalankodását majdnem megbüntette Rakonjac: a kecskeméti védő röviden fejelte haza a labdát, erre lecsapott a DVTK légiósa, akinek lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Nem sokkal később Klimovics pontosabban célzott, de nem örülhetett, mivel a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A szünethez közeledve egy jobbról érkező beadás után Rharsalla ígéretes helyzetből fejelhetett, ám nem tudott profitálni ebből, így maradt a 0-0.

A második játékrész elején a vendégek veszélyeztettek több alkalommal, ennek ellenére az első gól csak nem akart megszületni. A félidő derekán kényszerű cserét kellett végrehajtania a DVTK edzőjének, mivel az NB I-ben bemutatkozó Komlósi megsérült. A 73. minutumban megtört a jég, ugyanis egy Kersák-védés után a kipattanót Acolatse rúgta a kapuba. A hátralévő időben már nem módosult az eredmény, vagyis a Diósgyőr 1-0-ra nyert. A DVTK zsinórban második meccsén szerzett három pontot a bajnokságban.

A következő körben a KTE az Újpestet, a Diósgyőr pedig az ETO FC Győrt fogadja.

OTP Bank Liga, 5. forduló:
Diósgyőri VTK-Kecskeméti TE 1-0 (0-0)
Miskolc, 4121 néző, v.: Berke
gólszerző: Acolatse (73.)
sárga lap: Klimovics (24.), Lund (93.), Gera (96.) illetve Szabó A. (16.), Derekas (84.), Kovács B. (93.)
Diósgyőri VTK: Sentic – Gera, Szatmári, Csorbadzsijszkij (Lund, a félidőben), Sanicanin – Klimovics (Pozeg Vancas, 57.), Komlósi (Vallejo, 68.), Franchu – Varga Z. (Acolatse, 57.), Rakonjac, Rharsalla (Edomwonyi, 68.)
Kecskeméti TE: Kersák – Nagy K. (Derekas, 75.), Szabó A., Belényesi, Katona, Zeke – Nikitscher, Vágó (Kovács B., 70.), Helmich (Vattay, 70.) – Pálinkás, Lukács (Kovács K., 85.)

12.ETO FC Győr5 0 1 4 -6 1

DVTK-KTE: komoly dicséretet kapott a debütáló, Szabó az első félidő miatt bosszankodott