DVSC-Vidi: újabb lépést tett a Loki a célja felé, egyre nagyobb a gond Fehérváron

102 éves szurkoló végezte el a kezdőrúgást.

DVSC-Vidi 2-0 (0-0)

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: DORIAN BABUNSZKI

A macedón támadó szép és fontos gólt szerzett. Lecseréléséig aktív volt, többször megnehezítette a fehérvári védelem dolgát.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A MÁSODIK DVSC TALÁLAT

Bódi Ádám a hajrában szerzett szépségdíjas szabadrúgásgólja végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hátralévő időben már a szépítésre sem futotta a vendégek erejéből, akik emberhátrányba fejezték be a mérkőzést.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

52. perc: Szécsi, Dzsudzsák majd Kusnyír volt a labda útja. Utóbbi jobb oldalról adott középre, ahol az érkező Babunszki, hat méterről becsúszva talált a fehérvári kapuba. 1-0!

82. perc: Bódi Ádám 20 méterre a vendég kaputól kissé balról végezhetett el szabadrúgást, amit jobbal gyönyörűen tekert a kapu bal alsó sarkába. 2-0!

sárga lap

Dreskovic (55.), Kusnyír (67.), Loncar (74.), illetve Makarenko (5.), Pokorny (74.), Larsen (81., 85), Szabó L. (90.)

Debreceni VSC

Megyeri – Lagator, Dreskovic, Romancsuk – Kusnyír, Manrique, Loncar, Szécsi Bódi, 74.), Varga K. (Kiziridisz, 90.) – Dzsudzsák, Do. Babunski (Mance, 80.)

MOL Fehérvár FC

Kovács D. – Csongvai, Larsen, Stopira, Makarenko – Christensen (Houri, 80.), Pokorny (Alef, 90.) – Nego (Kastrati II, 72.), Katona M., Dárdai (Szabó L., 72.) – Kodro

Az MTI beszámolója:

A magyar szövetség fellebbviteli bizottsága a héten egy mérkőzésre mérsékelte Dzsudzsák Balázs eltiltását, így a válogatottsági rekorder csapatkapitány visszatérhetett a pályára. Az első félidőben kiegyenlített játékot és kevés helyzetet láthatott a debreceni közönség, a fordulást követően azonban a házigazda vette át az irányítást.

A 48. percben még a kapufa megmentette a vendégeket, négy perccel később azonban Dorian Babunski közeli lövésénél már megszületett a hazai vezetés. A macedón támadó kis híján duplázott, ám másodszorra – ha centikkel is – lesről talált be.

A fehérváriak támadásaiban nem volt komoly veszély, a három pontot pedig a csereként pályára lépő Bódi Ádám – aki még 2017-ben bajnoki ezüstöt nyert a fehérváriakkal – biztosította be a 82. percben egy gyönyörű szabadrúgással. A vendégek a találkozó hajrájában Kasper Larsen kiállítása miatt emberhátrányban futballoztak.

A következő fordulóban a Loki Paksra látogat, míg a Fehérvár hazai pályán fogadja a Mezőkövesdet.