DVSC-Mezőkövesd: egy jól eltalált távoli lövés döntött

A vendégek védelme jól muzsikált.

Az NB I 23. fordulójának nyitómérkőzésén a sereghajtó Mezőkövesd a tabella 5. helyén álló Debrecenhez látogatott.

Az első félidőben a DVSC próbálta feltörni a vendégek védelmét, de ha a védőkön túl is jutott a labda, Piscitelli eszén nem tudtak túljárni a hazai támadók. A második játékrészben egyre közelebb járt a gólszerzéshez a Loki, a vezetést mégis a Mezőkövesd szerezte meg: a néhány perccel korábban csereként pályára lépő Bőle távolról lőtt bombagólt, 0-1. Néhány perccel később Drazsics növelhette volna a vendégek előnyét, de a befejezésbe hiba csúszott. Utána a DVSC hatalmas nyomás alá helyezte a kövesdi kaput, de a jól szervezett védelem hatástalanította a hazai próbálkozásokat – a futószalagon érkező lehetőségek után általában Piscitelli kezében kötött ki a labda.

A Mezőkövesd a győzelmével megelőzte a Kisvárdát a tabellán.