Ismét egy őszinte vallomás!
Máté Csaba távozása után ismét átmenetileg vezetőedzőként szolgáló Dombi Tibor a Mandiner számára adott interjúban tisztázta korábbi kijelentését Dzsudzsák Balázsról, és kendőzetlenül beszélt a csapat múltbeli és jelenlegi nehézségeinek kezeléséről.
Vezéregyéniség az öltözőben
Amikor az interjú készítője szembesítette azzal, hogy „nincs igazán karakteres játékos, egy igazi vezéregyéniség az öltözőben”, amit sokan úgy fordítottak le, hogy Dzsudzsák Balázsnak üzent, Dombi így reagált:
„Egészen pontosan azt mondtam: kevés az olyan karakteres játékos, aki után a többiek tudnak menni. Ha Dzsudzsinak nem megy, nehéz helyzetbe kerülünk, mert nincs mellette olyan egyéniség, aki magával tudná rántani a többieket. A mi időnkben ez nem így volt, hiszen a védelemben Pető Zoli és Szatmári Csabi, a középpályán Sándor Tomi, elöl pedig Kerekes Zsombi és Igor Bogdanovics is egyformán egyéniségek voltak.”
Dzsudzsák szerepe
„Abszolút segítség volt nem csak nekem, hanem például Szrdjan Blagojevicsnek is. A szerb mester nem volt híve a személyes beszélgetéseknek, abszolút Dzsudzsi tartotta kézben az öltözőt, mármint abban az értelemben, hogy rendszeresen ő mondta a motivációs beszédet a többieknek. Mint már említettem, amikor megy neki a játék, akkor nincs gond, akkor van gáz, ha ő néha gyengébben teljesít. Elvárják, hogy ő minden helyzetben vezéregyéniség legyen, de tőle még soha, senki nem kérdezte meg: ‘miben segíthetek?’ Én megkérdeztem tőle.”
Nehéz időszakok kezelése
A hat vereség után Dombi első feladata a játékosok hitének visszaadása volt.
Azt is felelevenítettem a srácoknak, hogy két, három vereség után mi már egymást anyáztuk, annyira nem tudtuk elviselni a kudarcokat.”
Minden játékossal személyesen beszélgetett, saját életéből hozott példákkal segítve őket.
A debreceni futball sajátosságai
Az elmúlt évtizedek tapasztalatai szerint főként olyan edzők voltak sikeresek Debrecenben, akiknek kötődésük volt a klubhoz.
Lehet, hogy a jó értelemben vett egyszerűségünk, a nyelvezetünk a magyarázat, vagy hogy a Jóisten tényleg nem engedi, hogy egy kívülről jött személy sikeres legyen Debrecenben”
– fogalmazott Dombi.
Jövőkép és személyes célok
„Harmincöt éves korom körül kezdtem el először azon gondolkodni, hogy mit csinálok majd a visszavonulásom után, de abban biztos voltam, hogy nem akarok edző lenni… hiányzik belőlem az a karakter, ami szerintem szükséges ahhoz, hogy hosszú távon is sikeres edző váljon belőlem.”
Az új vezetőedző, Nesztor El Maestro érkezését ugyanakkor pozitívan értékelte.
A stressz kezelése
A nehéz időszakok feldolgozásában két hobbi segíti: hajnalban rendszeresen 15 kilométert fut, illetve a Wyrfarkas együttesben dobol, ahol a felgyülemlett feszültséget vezeti le.