Dibusz lehúzta a rolót, Szoboszlai duplájával nyert a magyar válogatott

A csapatkapitányunk egy mezőnygól után büntetőből is eredményes volt.

A magyar válogatott hat NB I-ben focizó játékossal vágott neki a bosnyákok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésnek.

A Puskás Arénában rendezett találkozóhoz hasonlóan a bosnyák kapus megint nem akart hibázni, előbb Varga, majd Bolla lövését védte Vasilj. Akadt nagy helyzet a bosnyákok előtt is, Gazibegovic lőtt centikkel mellé. A 37. percben Sallai próbálkozott távolról, ez is elkerülte a kaput. Egy percre rá Nagy remek passza után Szoboszlai szerezte meg a vezetést a magyar válogatottnak, 0-1. A félidő hajrájában Dzeko lövése szállt fölé.

A második játékrész elején Nagy ellen szabálytalankodott a frissen beállt Omerovic, a büntetőt Szoboszlai higgadtan értékesítette, 0-2. Az 54. percben Dzeko fejesét védte Dibusz. Negyedórával később még nagyobb bravúr kellett a magyar kapustól a bosnyák sztártámadó sarkazása után. A hajrában már komolyabb gólhelyzet nem alakult ki, a mérkőzés összképét nézve megérdemelten nyert a magyar válogatott.

NEMZETEK LIGÁJA, 4. forduló
BOSZNIA-HERCEGOVINA–MAGYARORSZÁG  0-2 (0-1)
Zenica, Bilino Polje Stadion, 8392 néző v.: Anthony Taylor (angol)
Gólok: Szoboszlai (38., 50., 11-esből)
Sárga lap: Katic (24.), Kolasinac (60.), Huseinbasic (73.), Fiola (87.)
BIH: Vasilj – Gazibegovic (Omerovic, a szünetben), Bicakcic, Katic, Kolasinac – Burnic (Tabakovic, 65.), Gigovic (Huseinbasic, 65.), Hajradinovic (Basic, 79.), Tahirovic (Saric, 79.) – Dzeko, Bajraktarevic. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez
HUN: Dibusz – Botka, Orbán, Fiola – Bolla (Gera, 68.), Nikitscher, Schäfer (Nagy Á., 86.), Nagy Zs. (Szűcs, 86.) – Sallai (Gazdag, 68.), Szoboszlai – Varga B. (Ádám, 78.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi