A Genk korábbi magyarjai beszéltek a zöld-fehérek esélyeiről.
Október 26-án Genkben lép pályára Ekl-mérkőzésen a Ferencváros. A belga élvonalbeli klub több magyar játékost is foglalkoztatott az elmúlt évtizedekben, az nso.hu néhányukat megszólaltatta.
Brockhauser István, a Fehérvár FC II jelenlegi kapusedzője 1996 nyarán szerződött a Genkhez a Győri ETO-tól, ahol kétszer nyert bajnokságot és belga kupát.
„Általában fiatalok a szurkolók, sok a harminc alatti drukker, akik nem is láthattak védeni. A kapusedzőm még ott dolgozik, és az egyik korábbi csapattársam az edzői stáb tagja, jó lesz találkozni velük. Kíváncsi vagyok, mire megy egymással a két csapat, szoros mérkőzést várok, de nekem már az is megtiszteltetés, hogy kiderült, Genkben még tudják, ki vagyok, és szeretettel látnak.”
A magyar válogatott korábbi támadója, Horváth Ferenc a Fraditól igazolt a belga kék-fehérekhez és 1998-2000 között ő sem maradt díj nélkül.
„Nagyon jó szívvel emlékezem vissza a Genkben töltött két évre. Még nem volt internet, amikor kiérkeztem, akkor tudtam meg, a csapat két támadója a belga góllövőlista első két helyezettje, mégis megkaptam a lehetőséget, és sikerült gólokat szereznem, így lassan beépültem a csapatba. A két év termése: egy bajnoki cím, egy kupagyőzelem és egyszer az év legszebb gólja cím lett, amelyet a hálóba ollóztam, szóval nagyon jó időszak volt az. Azóta is figyelemmel követem a Genket és persze a Fradit is, és azt gondolom, a Ferencváros ebben a kupasorozatban bármelyik ellenfelével szemben képes a győzelem megszerzésére.”
Tőzsér Dániel 2004-06 között volt a Fradi, 2008-12 között a Genk játékosa. Ő volt az első magyar labdarúgó, aki a Bajnokok Ligájában is pályára lépett a belgák mezében.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Jól felépített, biztos lábakon álló klub a Genk: két éve is bajnokságot nyert, legutóbb pedig az utolsó fordulóban dőlt el, hogy nem végez ismét az élen. A Fradi is erős, így aztán két olyan klub csapata mérkőzik, amelyek jól működnek. Meggyőződésem szerint egyiknek sem a Konferencialigában van a helye. Jó meccset, sok gólt, nagy küzdelmet várok.”
Korábban Gyimesi László, Köteles László, Márton Gábor és Tóth Balázs is megfordult a Genknél, legutóbb pedig Németh András játszott ott. A magyar U21-es (és felnőtt) válogatott támadó idén januárban hagyta ott a kék-fehéreket a Hamburg kedvéért, a három Belgiumban eltöltött szezon alatt a felnőtt csapatban és az Ifi BL-ben is szerzett gólt. A 20 éves játékos jól ismeri a jelenlegi keretet.
„Jó játékosokból nincs hiány Genkben. Bilal El-Khanousszról mindent elmond, hogy tizenkilenc évesen megkapta a tízes mezt. Technikailag rendkívül képzett, alig veszít labdát, sok gólpasszt ad, gólokat szerez. A védelem tengelyében Mark McKenzie a legfontosabb láncszem, vezérként irányít, fizikailag nehéz felülmúlni, hátulról építi a játékot. A középpályán a csapatkapitány Bryan Heynenre érdemes odafigyelni: a rutinja, a labdabiztossága és a letisztult játéka rengeteget jelent a Genknek. Joe Paintsil is a legjobbak közé tartozik, a szélvészgyors szélső kiváló az egy-az-egy elleni szituációkban – az előző idényben elképesztően játszott, meglepett, hogy nem igazolt erősebb csapatba. A Genk hisz a játékstílusában, és minden meccsen azt erőlteti, hátrányba kerülve sem adja fel az elképzeléseit. Mindenki tudja, mi a feladata, úgyhogy szervezett, támadó szellemű ellenfél vár a Fradira.”
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)