BL: Gulácsi Péterrel a kispadon kapott ki a Lipcse

Nem sikerült a bravúr, simán nyert a címvédő.

Willi Orbán még mindig nem tért vissza a térdsérülése után, és Gulácsi Péter is csak a kispadon kapott helyet az RB Leipzig Bajnokok Ligája csoportkörének második mérkőzésén. A lipcseiek a tavalyi címvédő Manchester City ellen próbáltak meglepetést okozni.

A vendégek hamar megmutatták, hogy miért a világ egyik legjobb csapata, és szinte lerohanták a németeket. A 25. percben a 18 éves Lewis beadása után Foden lőtt Blaswich hálójába, 0-1. Az első félidőben szinte esélyt sem hagyott a Lipcsének a City, teljesen felborult a pálya. A második játékrészt azonban újult erővel kezdték a hazaiak és egy kontratámadás végén Openda iramodott meg Poulsen passzával és a belga támadó váratlanul kiegyenlített, 1-1. Utána picit felbátorodtak a németek, de nem sokkal később Foden majdnem ismét gólt szerzett, a felső léc mentette meg a Lipcsét. A City szépen lassan ismét hatalmas nyomás alá helyezte Marco Rose fiait, ami a 84. percben érett újabb góllá: a csereként beállt Doku bal oldali passzát Álvarez lőtte a kapuba, 1-2. A hosszabbításban az argentin visszaadta a gólpasszt a belga válogatott támadónak, Doku állította be a végeredményt, 1-3.