BL: Dibusz büntetőt hárított, de így is kikapott a Ferencváros Dániában

Kétgólos előnnyel várhatja a visszavágót a Midtjylland.

A Ferencváros a dán Midtjylland otthonában lépett pályára Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén.

A magyar bajnok kezdte lendületesebben a találkozót, támadólag lépett fel Pascal Jansen együttese, de a 17. percben a dánok szerezték meg a vezetést: Raúl Gustavo eladott labdája után Buksa lőtt Dibuszt elfektetve a hálóba, 1-0. Három perccel később Traoré lövését védte Ólafsson, majd Pesic fejese szállt fölé. A 26. percben Buksa távoli lövését tolta fölé Dibusz. Két percre rá Zachariassen fejesét védte bravúrral a hazaiak izlandi kapusa. A félidő utolsó percében Traoré centerezése után Pesic próbálkozása nem talált kaput. Egy percre rá Ramírez ért kézzel Andersson lövésébe, a játékvezető a VAR segítségével büntetőt ítélt. Simsir flegmán elvégzett pontrúgását Dibusz kiütötte.

A második játékrészt a Midtjylland kezdte jobban, de komoly gólhelyzet az 59. percig nem alakult ki, ekkor a csereként beállt Franculino tekerése a kapufáról kifelé pattant. Tíz perccel később egy dán ellentámadás végén a bissau-guineai támadó gólra váltotta Simsir remek passzát, 2-0. A 82. percben Sörensen lövését védte Dibusz. A hajrában remek focival próbálta megszerezni a szépítőgólt a Fradi, ami végül nem jött össze.

BL-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés
FC Midtjylland – Ferencvárosi TC  2-0 (1-0)
Arena Herning, 8449 néző, v.: Matej Jug (szlovén)
Gólok: Buksa (17.), Franculino (69.)
Sárga lapok: R. Gustavo (18.) Cissé (42.), Abu Fani (74.), Rommens (83.)
MID: Ólafsson – Andersson, Diao, Bech S., Juninho (Gabriel, 70.) – Osorio (Römer, 87.), Castillo (Franculino, a szünetben), Martínez, Simsir (Askildsen, 87.) – Buksa (Brynhildsen, 78.), Sörensen. Vezetőedző: Thomas Thomasberg
FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé, R. Gustavo (Knoester, 55.), Ramírez – Rommens, Maiga (Abu Fani, 55.), Zachariassen – A. Traoré, Pesic (Ben Romdhan, 55.), Kehinde (Civic, 76.). Vezetőedző: Pascal Jansen