nb1.hu

Bejelentette a visszavonulását a Viditől télen távozó védő

Az NB I-ben 30 alkalommal lépett pályára a légiós.

A Vidi februárban jelentette be Kasper Larsen távozását. A fehérváriak közleményéből kiderült, hogy a légiós szerződését közös megegyezéssel bontották fel a felek.

Vidi: felbontották a rutinos védő szerződését

A jelek szerint Larsen karrierjében a Vidi volt az utolsó csapat, ahol szerepelt, hiszen a játékos pénteken a közösségi oldalán bejelentette a visszavonulását – a hírre az Öltözőn Túl nevű Facebook-oldal bukkant.

A 32 éves Larsen a bejegyzésében leírta, hogy nehéz döntést hozott meg. Azt is hangsúlyozta, hogy szeretne a futball világában maradni.

„Pályafutásom során öt különböző ország öt klubjában játszhattam. Először egy rövid időszakot töltöttem a kazah bajnokcsapatnál, az FC Asztana együttesénél, majd a holland élvonalba, az FC Groningen csapatához kerültem, ahol Európa Liga-csoportkörben szerepelhettem, fantasztikus hangulatú mérkőzéseken játszhattam, és három éven át megtapasztalhattam Hollandia szenvedélyét a futball iránt. Hollandiai időszakom fénypontja az volt, hogy bekerültem a 2016-os riói olimpiára utazó válogatottba. Ezt követően az IFK Norrköping játékosa lettem, ahol az aranyéremért harcoltunk, európai kupameccseket játszottunk, és történelmet írtunk a klubbal. Ezután visszatértem a szívemhez legközelebb álló csapathoz, az Odense Boldklubhoz, ahol kupadöntőbe jutottunk. Pályafutásom utolsó állomása Magyarországon volt, a Fehérvár FC csapatánál, ahol újabb európai kupamérkőzések és felejthetetlen családi emlékek születtek” – írta Larsen, aki az NB I-ben 30 meccsen szerepelt.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC